Gå til innhold
Hundesonen.no

Frost 6 mnd.


Saphire

Recommended Posts

Skrevet

I går ble Frost 6 mnd gammel, og det må selvfølgelig feires med et photoshot! Hun begynner å bli stor jente nå, har ikke mye valpepels igjen, bare noen tufser her og der. Veier vel ca 17 kg nå, så syns jo hu begynner å bli tung!

003-5.jpg

005-7.jpg

007-5.jpg

012-5.jpg

013-3.jpg

018-3.jpg

0302.jpg

Hvitveispiken :getlost:

039-1.jpg

Hvem kan motstå disse øynene??

044-2.jpg

Skrevet

Åh, så stor hun har blitt :getlost: Synes ikke det er lenge siden vi traff dere på ekeberg, og hun var et lite nøste. Hun vokser opp til å bli en flott frøken :wub:

Skrevet

Gratulerer med dagen, Frost! :getlost:

Hun har gått fra å være supersøt valp til å bli...eh...supersøt ungtispe? :wub: Nydelig, er hun! :)

Skrevet

Gratulerer med dagen, Frost! :)

Hun har gått fra å være supersøt valp til å bli...eh...supersøt ungtispe? :wub: Nydelig, er hun! :getlost:

Jeg trur Frost og Nansen har samme bursdag, 13 desember..kan det stemme?

Han er jo ikke akuratt å forakte din gutt heller da :)

Skrevet

Oi, har du sett! Ja, Nansen har bursdag 13. desember, helt korrekt!

...menneh, hvordan kan Frost være 6 mnd gammel nå da? N blir jo 6 mnd. nå 13. juni :P Hmm, kanskje Frost rett og slett har vokst fortere enn Nansen, har jo hørt ryker om at jentene utvikler seg raskere enn gutter :aww:

Skrevet

Oi, har du sett! Ja, Nansen har bursdag 13. desember, helt korrekt!

...menneh, hvordan kan Frost være 6 mnd gammel nå da? N blir jo 6 mnd. nå 13. juni :aww: Hmm, kanskje Frost rett og slett har vokst fortere enn Nansen, har jo hørt ryker om at jentene utvikler seg raskere enn gutter :P

Hu blir 6 mnd fordi jeg har retgnet i antall uker/mnd. Mulig det er feil..haha :wub: ?

Skrevet

forresten, er det ingen belgerfolk her som kan komentere hvordan Frost ser ut i forhold til rasestandaren??

Tja.. Det er vanskelig å si noe om når du tar bilder av henne når hun sitter :aww: Vi vil helst ha de stående vettu :P

Skrevet

Hu blir 6 mnd fordi jeg har retgnet i antall uker/mnd. Mulig det er feil..haha :aww: ?

Tsihi, ser ut til at det har blitt bittelitt feil :aww:

6 mnd er omtrent like mye som 26 uker, men blir ikke helt det heller pga uregelmessig antall dager i hver måned. Bottom line: litt stress å regne uker, mye lettere å regne måneder; en måned eldre hver gang det er den trettende :aww: Easy piecy lemon squeezy :wub: (jeg sleit litt sjøl da jeg fant ut at han var 12 uker gammel, men 2 mnd og 3 uker :P)

Men nå kan du jo feire to ganger, ny feiring om 12 dager! Yey! Mer bildespam av Frost :wub:

Skrevet

Jeg regner uker til de er 12 uker, så sier jeg 3 mnd, så sier jeg kanskje 16 uker, så sier jeg 4 mnd, men derfra og opp går det bare på hele mnd, regnet fra fødselsdatoen.

Men det var en fin liten frøken du hadde, helt utrolig at hun veier 17 kg! Skal Nenya også være så tung når hun er 6 mnd? :flowers:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...