Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Svar 93
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg klarer ikke å holde igjen mer, her er den utvalgte tispa! Vi gleder oss skikkelig til valpene kommer Hun er HD:A AD: A patella fri, øyelyst fri Hun er 2,5 år og er utrolig herlig og myk tispe. D

Åj åj, her er det lenge siden det har blitt oppdatert noe Må fortelle om litt utstillingsresultater! Leo har fått to CERT Nå jakter vi på storcertet Noen av hans avkom har prøvd seg i ringen og gjo

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Skrevet

Må jo skryte litt av Leo idag :-D vi var med på valpeshow på Båstad skole, hvor 14 eurasere var meldt på. Han ble 1BHK, BIR og BIG3! :D Kjempefin kritikk fikk vi også! Han har utviklet seg mye denne måneden, og blir bare penere og penere :P

Leo-1.jpg?t=1285520448

leo2.jpg?t=1285520555

OG forresten: Skal stå grunnkurs i forrige innlegg - ikke videregående :D

Skrevet

Jeg så dere også igår ,og han skilte seg virkelig ut! Veldig velgående og ikke minst godt temperament, noe jeg dessverre fikk se at ikke bare var et rykte... Gratulerer med fint resultat :icon_clapping:

  • 1 month later...
Skrevet

Nå er det vel en måned siden jeg har oppdatert her. Leo har blitt 7 mnd, 55 cm høy og veier nå ca 25 kg :( I morgen er det tid for et nytt valpeshow i Letohallen. 11 eurasiervalper påmeldt. Det blir moro. Er det flere som skal dit?

ee93dbda.jpg

senga.jpg

rulle.jpg

bamse1lite.jpg

Skrevet

Tusen takk! Moro :P Var utrolig mange påmeldte hunder så jeg! :P

hehe, jeg er helt alene i cardigan klassen :(

Skal se om jeg finner dere, vil hilse på den skjønneklumpen da. det var litt vel farlig søt :P

Skrevet

hehe, jeg er helt alene i cardigan klassen :aww:

Skal se om jeg finner dere, vil hilse på den skjønneklumpen da. det var litt vel farlig søt :lol:

Åja, det er jo litt kjedelig da - men da kan jeg gratulerer deg allerede nå! - Grattis med BIR! :-D hihi

Ja, det kan du gjøre! :-)

Jeanettee: Takk skal du ha :hmm:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...