Gå til innhold
Hundesonen.no

Eurasieren Leo.


carofo@online.no
 Share

Recommended Posts

Heisann!

I går hentet vi vår lille god gutt (Prince Leo av nixenspitze). Han stråler av sjarm, og det hele har til nå gått overraskende bra!

Bilturen hjem fra oppdretteren gikk veldig bra, han lå å sov i buret sitt hele veien hjem. Han gjør fra seg med en gang vi kommer ut, og føler seg hjemme allerede.

Etterhvert skal han brukes litt i utstilling, så det blir spennende. Har aldri prøvd meg på det, så det blir sikkert gøy. Først skal vi på valpekurs i august og få møte mange eurasievalper. Det gleder vi oss til! :rolleyes2:

leo10.jpg

IMG_0086.jpg

IMG_0148.jpg

IMG_0096.jpg

IMG_0174.jpg

leo4.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 93
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg klarer ikke å holde igjen mer, her er den utvalgte tispa! Vi gleder oss skikkelig til valpene kommer Hun er HD:A AD: A patella fri, øyelyst fri Hun er 2,5 år og er utrolig herlig og myk tispe. D

Åj åj, her er det lenge siden det har blitt oppdatert noe Må fortelle om litt utstillingsresultater! Leo har fått to CERT Nå jakter vi på storcertet Noen av hans avkom har prøvd seg i ringen og gjo

Ja han er supersøt :wub:

Dagene går veldig fint og Leo koser seg. Han har fått en kurv hvor alle leker og ting han tror er sitt skal ligge. Han sier ifra når han må gjøre fra seg, og om han har uhell inne, er det kun på papiret som står framme. Han er flink :ahappy:

I dag har vi hilst på en eurasier. Det gikk veldig bra, selv om Leo gjerne ville være litt sjef. De koste seg veldig og ble veldig møkkete :wub:. Det var overraskende stor forskjell på Leo og Charly selv om det bare er 10 dager mellom dem. Så at de vokser fort er helt sant! Ikke så tydelig på bildene, men forskjell var det. Nå ligger han rett ut og sover.

IMG_0839-2.jpg

IMG_1003-1.jpg

IMG_1058-1.jpg

IMG_0887-1.jpg

IMG_1078redusertstrrelse.jpg

IMG_1003-1.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for alle kommentarer, det er koselig :ahappy:

I dag tok vi med oss Leo på skolen (hvor det var liv etter 17.mai toget) for å venne han til lyder og mennesker. Det gikk kjempebra, han lå der og brydde seg ikke i det hele tatt. Flinke gutten :wub:

- Så forresten at jeg hadde lagt inn det samme bildet to ganger, ops :whistle:

martineogleo-1.jpg

Leo sammen med lillesøster.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei igjen! Idag har Leo for ''første'' gang vært hjemme alene mens vi var på skole og jobb. Prøvde å lytte litt da jeg dro, og ingen tegn til piping eller bjeffing. Da jeg kom hjem i friminuttet lå han og sov, men våknet raskt da han så det var meg :whistle: Det ene øret til Leo har begynt å reise seg så vidt, så er nok ikke så alt for lenge til begge ørene har reist seg. :ahappy:

leogress1.jpg

leogress2.jpg

leogress3.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Er det nytt? Mistet hundene for et par år siden, og var noen år før det igjen vi var på bilferie utenlands, men da måtte vi kjøre på rødt. Tillegg: Denne veiviseren er veldig fin, og helt klar på at man skal gå på rødt fra Litauen (selv om man kommer gjennom Sverige): https://www.mattilsynet.no/dyr/kjaeledyr/reise-med-kjaeledyr 
    • Hvis det ikke er snakk om import av hund og du krysser grensen med bil så kan en kjøre på grønt så lenge alle papirer og vaksiner er i orden. Kommer du med båt eller fly så skal du kjøre/gå på rødt.
    • Du skal i prinsippet alltid gå/kjøre på rødt inn til Norge.
    • De kjører via Sverige, og har rabies og ormebehandling. Men trenger de å kjøre på rødt ved grenseovergangen til Norge på tilbakereisen?? Finnes det også skjema en kan fylle ut når en reiser med hund mellom EU/EØS land? Finner ingenting på Mattilsynet sine sider.    Takk for hjelp
    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...