Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Hei!

Kanskje et litt dumt spørsmål, men jeg skal melde meg på LP1 og sendte vedkommende mail. Han måtte ha registreringsnummeret til Tassen. Han er en blanding og har vel derfor NOX nummer? Jeg er medlem av NKK og hundeklubb, men vet ikke helt hvor jeg skal finne NOX nummeret? Kan ikke være samme som medlemsnummer? :lol:

Takk for svar.. Litt grønn på sånne ting :blink:

Edit: Ser nå at man kanskje må betale noe ekstra for å bli NOX reg?

Endret av sham
Skrevet

Ja, man må ha en chippet hund, og melde den inn i NOX-registeret via nkk.no. Da jeg sjekka sist kosta det i underkant av 1000kr å registrere der.

Chippet hund har jeg, men underkant av 1000 kr :blink: Og hvis jeg ikke har det nummeret så kan jeg ikke konkurere?

Edit: 450 kr kostet det..

Skrevet (endret)

Høh, var helt sikker på at det kosta nihundreogettellerannet da jeg sjekka. Men da husker jeg sikkert feil, sorry! :blink:

Edit: Står dette på NKK:

Pris Ved elektronisk registrering (alternativ 1) Kr 780,-
Endret av SoppenCamilla
Skrevet

Høh, var helt sikker på at det kosta nihundreogettellerannet da jeg sjekka. Men da husker jeg sikkert feil, sorry! :lol:

Edit: Står dette på NKK:

Hm... Jeg har iallefall betalt nå og da kostet det 450 kr :blink: Kanskje det var billigere siden jeg allerede er medlem av NKK? :)

Skrevet

Litt ot: men hvor og når skal du gå?

Skal iallefall prøve meg :lol:

Fr.stad 30.mai og Flateby 13.juni :) Du melde deg på også? :blink:

Skrevet

Buffy er reg i nox-registeret og mener det sto at det kostet 780,- eller noe før jeg skulle betale, men summen som kom opp var ca 450,- da jeg betalte. Pussig greie, men jeg klager jo ikke for det! :blink:

Skrevet

Buffy er reg i nox-registeret og mener det sto at det kostet 780,- eller noe før jeg skulle betale, men summen som kom opp var ca 450,- da jeg betalte. Pussig greie, men jeg klager jo ikke for det! :lol:

Nei for all del, jeg klager ikke over det altså.. Skjeldent det går den veien :blink:

Skrevet

Skal iallefall prøve meg :lol:

Fr.stad 30.mai og Flateby 13.juni :) Du melde deg på også? :blink:

Fredrikstad har jeg lyst til, men jeg skal i bryllup 29 mai så vet ikke hvor god formen er dagen etter :P

13 juni har jeg vurdert norsk berner sennenhunds uoffisielle stevne i Oslo, men jeg skal gå MH dagen før så jeg er litt usikker. Vil starte, så må finne noe som passer snart :P

Skrevet

Fredrikstad har jeg lyst til, men jeg skal i bryllup 29 mai så vet ikke hvor god formen er dagen etter :P

13 juni har jeg vurdert norsk berner sennenhunds uoffisielle stevne i Oslo, men jeg skal gå MH dagen før så jeg er litt usikker. Vil starte, så må finne noe som passer snart :)

Ja den skjønner jeg godt :P Kom på selv at jeg skal på en ganske stor fest dagen før jeg også, men men like greit å være litt fyllesyk dagen man debuterer :):blink:

Skal du gå MH ja.. Spennende! Blir morsomt å se resultatet :lol:

Skrevet

Ja den skjønner jeg godt :P Kom på selv at jeg skal på en ganske stor fest dagen før jeg også, men men like greit å være litt fyllesyk dagen man debuterer :):blink:

Skal du gå MH ja.. Spennende! Blir morsomt å se resultatet :lol:

Ha ha. Var det jeg tenkte også :P Kanskje jeg bare må hoppe i det.

Skrevet

Ha ha. Var det jeg tenkte også :P Kanskje jeg bare må hoppe i det.

:):blink: Bare ikke alt for fyllesyk da, litt flaut liksom :lol:

Skrevet

Hmf, da håper jeg at jeg får samme prisen neste mnd, hvis ikke bli jeg gretten! :blink:

Man må huske å lese det som står i "små bokstaver":

Du får alltid påmeldingsrabatt og kan benytte NOX-nummeret ditt umiddelbart når du velger alternativ 1.

Etter hva jeg husker betyr det halv pris om man allerede er medlem av NKK?

Når jeg registrerte Tinka for halvannet år siden, betalte jeg ihvertfall ikke mer enn 450kr

Skrevet

Tss, gidder vel ikke lese det i små bokstaver når det ikke er aktuelt for meg før i juni, veeeel. Neida, takk! Da går det nok fint. :rolleyes2:

Hihi :rolleyes2:

Det var jo litt rart formulert liksom, jeg leste det flere ganger før jeg skjønte hva de mente.

Jeg mener at når jeg registrerte Tinka, så sto original prisen først, så rabattprisen i parentes. Da skjønner man det litt lettere :rolleyes2:

  • 1 year later...
Skrevet (endret)

Drar opp denne igjen..

Nå gjelder det en annen hund, typen min sin som jeg har trent med og er vel nå klar for konkurranse. Han ble medlem av NKK i januar, og har nå i kveld NOX reg han. Også skal jeg melde han på (han står reg på typen min) og jeg har da linka til at jeg får gå med han. Iallefall, der står det dobbelt pris pga Gyldig medlemskap mangler minst en eier. Disse hundene må betale dobbel påmeldingsavgift

Han er reg. på typen og jeg har gjordt så jeg kan melde han på.. Står også at man skal skrive inn medlemsnr. og det har jeg også prøvd..

Hva har jeg gjordt galt?

Edit: Ser det også står: OBS! Ingen automatisk rabattering av deleide hunder gjøres pr i dag. Hvis påmeldingen inneholder én eller

flere deleide hunder som er med på å utløse rabatt må samtlige hunder i påmeldingen meldes på manuelt. Kvittering

for betalt påmelding må vedlegges. Dette vil kun gjelde i en overgangsperiode.

Betyr det at jeg må betale fullpris da? Hvordan melder jeg på manuelt? Sender mail?

Edit 2: Har snakket med NKK, han var i reg. deres 2 ganger, og hunden ble da reg på den andre :) Så da er det iorden :)

Endret av sham
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...