Gå til innhold
Hundesonen.no

Sukkersøt


busy

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lenge lett etter neste familietilskudd, og endelig er avgjørelsen tatt, og om 3 lange uker så kommer frøkna i hus. I helga var vi å hilste på henne og alle søskene. Merka at jeg er så valpesyk at de sylskarpe tennene ikke gjorde så mye engang.

Hun er selvsagt verdens søteste valp :ahappy:

valpen015.jpg

'

valpen019.jpg

valpen021.jpg

valpen027.jpg

valpen026.jpg

Forslag til navn taes i mot

Skrevet

Ja det er det. Var faktisk her inne jeg kom over kullet, selv om jeg har hatt kontakt med oppdretter tidligere.

Skrevet

Åh, kjempesøt, da! Fantastisk ansiktsuttrykk :ahappy: Kan du ikke bare kalle henne Sukker, da...? :ahappy:

Skrevet

Hun var jo bare kjempesøt :ahappy:

Det første navnet som slo meg var riktignok Maeve som ikke akkurat er et sukkersøtt navn, men fint like vell :ahappy:

Skrevet

Tusen takk, hun er bare helt nydelig, og har ett like hærlig gemytt :ahappy:

Sukker var jo bra, må smake litt på det ja

Maeve var jo veldig flott, gikk akkurat å tenkte at vi kunne kalle henne Mea, og Maeve klinger jo veldig bra

Skrevet

Sukkersøt brøyt akkurat opp spærringene til trappa og var veldig fornøyd med at hun kom seg halvveis opp :ahappy:

Så er ikke helt sikker på om hun er like søt inni seg :ahappy:

Skrevet

Takk, takk. Er en sann lykke å endelig skulle få valp i hus igjen :wub:

Og det er jenta si som vet å finne veier der det er hindringer :wub: Heldigvis er huset her barnesikret for en aktiv 1 åring, så det bør være godt nok for en vilter valp. Eneste er at vi er akkurat begynt å slippe å holde 110 % fokus på minstemann i familien for å bevare andre barnet, Simba og inventar, så begynner vi helt på nytt med valp i huset snart :ahappy:

Puste med magen og telle til 10 blir nok mye av :ahappy:

Skrevet

Så utrolig søt ja! =) Har aldri sett buller med de tegningene før og jeg må si det var veldig fint på henne! =) Gartulerer! :ahappy:

Skrevet

Så herlig hun var! :ahappy: Tror heller ikke jeg har sett buller med de tegningene før, og det var virkelig flotte farger og tegninger! Gleder meg til å følge dere og se flere bilder. Jeg synes buller er utrolig vakre hunder, vurderte det før jeg kjøpte Dina, men samboer ser ikke helt det samme som meg i en bulle :ahappy: Det er en vakker og herlig rase.

Skrevet

Tusen takk for hyggelige tilbakemeldinger på søtisen vår. Kommer nok til å legge ut masse av bilder av henne når hun endelig kommer.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...