Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan trene bort gladbjeffingen?


Bambi

Recommended Posts

Skrevet

Zaira har blitt veldig flink ihnt til voktbjeffingen hennes ihnt til lyder og osv i gang/fra nabo og osv. Det skjer mindre og mindre, pluss at jeg leser henne bedre og kan ta henne på det før hun rekker å utagere.

Men nå har hun altså begynt å bjeffe av lykke fordi "pappa" kommer hjem, eller fordi en eller annen ukjent nabo sier "Hei søta" elller noe slikt ifra en balkong hvor hun ikke kommer opp til og velger derfor å brummbjeffe fordi hun er så glad (Det er tydelig!)

Men problemet med dette er at jeg vil ikke nekte henne å være glad.. men min samboer kommer hjm altifra 18-03 på natta etter en arbeidsdag og vel det passer seg utrolig dårlig at hun skal bjeffe av lykke da.. (hun løper til døra helt stille og kroppen vrikker rundt av glede og er stille noe sekunder også kommer en høypitchet lykkeboff..)Og det klarer jeg ikke å lese på forhånd desverre..

Tips til hvordan jeg kan dempe henne ihnt til dette? For om jeg snakker til henne da så hører hun ikke fordi hun er så opptatt av at det er noen som kommer hjem eller skal hilse på henne... (Hjelper også lite med ignorering på vei inn over tid..)

Gode råd søkes!

Skrevet

Åh, jeg har også en sånn gledebjeffer! Men han nibjeffer av glede da altså.... :lol: Har ingen gode råd, bare sympati! :lol: Heldigvis ikke like stort problem her da siden jeg bor alene midt i skogen, men jah...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...