Gå til innhold
Hundesonen.no

Min nye valp!


PhoNuLi

Recommended Posts

Skrevet

Jeg flytter ut for å studere til høsten, og har derfor tenkt mye på dette med å ha hund. Har en post på hundeprat om hvilken hund jeg skulle velge, da jeg har hatt flere alternativer fra oppdretter. Da jeg desverre ikke fikk med meg familiehunden vår Phoebe, sto valget mellom tispen fra hennes kull (som nå er 3,5 uke- bilder på avl og oppdrett!), en tispe oppdretteren har hjemme, som nå er 4,5 mnd, eller en 2 år gammel tispe. Men mye tenking og diskusjon frem og tilbake har jeg bestemt meg for å å frøkna på 4.5 mnd :)

Hun heter nå "Minus", fordi hun var liten da hun ble født. Men nå er hun stor! Så vil nok muligens endre navn, kom gjerne med navneforslag!

Her er hun :wub:

http://www.joyland.biz/own/Exactly%20Enough/exactly%20enough%20own%20page.html

"Minus" flytter til meg om en mnd!

Skrevet

Minus er faktisk helt fantastisk!

Hvis jeg skal foreslå et navn, blir det nok Minus :blink: Unikt, søtt, og passende for ei sånn fin, lita sheltiedame som det der! Gratulerer med valget, og den nydelige valpen :jump:

Skrevet

Takk :blink:

Hehe, ja det virker som mange mener jeg bare bør beholde navnet, så spørs om hun ikke bare blir hetende Minus!

Skrevet

Takk :blink:

Hehe, ja det virker som mange mener jeg bare bør beholde navnet, så spørs om hun ikke bare blir hetende Minus!

:jump:

Skrevet

Nydelig hun er! :blink: Enig i at du bør beholde navnet selv om hun kanskje ikke er liten lengre. Kjempe stilig navn! Det er mange som kommenterer at Blondie ikke er blond liksom :jump: Men jeg syns ikke det betyr så mye.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...