Gå til innhold
Hundesonen.no

Rakkestad 1. mai


TonjeRA

Recommended Posts

Skrevet

Ja, som overskriften sier; er det flere her som skal stille på valpeshowet i Rakkestad 1. mai?

Aimee skal avgårde...spent på om det kommer flere soniser...:blink:

Skrevet

Vi skal også :lol: Det er GRUSOMT tidlig syns både basselusken og jeg, mamma har ikke engang klart å komme seg ut av senga.. Jeg har vært våken en time og pakka og vaska hund en gang til(måtte såklart sette seg ned i noe kliss på tissetur).

Gleder meg til å møte dere på rakkestad og måtte den beste vinne Maren!

Skrevet

Veldig hyggelig å hilse på dere også :lol:

Cosmo ble 2 beste hannhund av 4. Han oppførte seg ikke i det hele tatt, ville ikke trave bare trekke, han kom seg løs av båndet (det skal byttes ja...) og fløy på en annen hund mens vi var i ringen. Er det virkelig mulig???

MEN:D Alikevel tok vi 2 plassen med strålende kritikk

4 mnd, vel plasserte ører, mørke øyne, tenner i felling, harmoniske vinkler fram og bak. VAKKER nakkebue , stram overlinje, god benstamme til størrelse. Beveger seg OK når han vil.

Skrevet

Veldig hyggelig å hilse på dere også :lol:

Cosmo ble 2 beste hannhund av 4. Han oppførte seg ikke i det hele tatt, ville ikke trave bare trekke, han kom seg løs av båndet (det skal byttes ja...) og fløy på en annen hund mens vi var i ringen. Er det virkelig mulig???

MEN:D Alikevel tok vi 2 plassen med strålende kritikk

4 mnd, vel plasserte ører, mørke øyne, tenner i felling, harmoniske vinkler fram og bak. VAKKER nakkebue , stram overlinje, god benstamme til størrelse. Beveger seg OK når han vil.

Grattis med andreplassen :lol: Han er ganske lik Elvis egentlig :) Sjarmerende rase :) Kan ikke alltid oppføre seg :lol: Er det hannes første valpeshow? Fin kritikk :lol:

Skrevet

Ja det er første gang for begge to! Pluss at jeg tok med feil bånd, dette løsna jo flere ganger :S

Jeg forventa at det skulle gå bra i ringen, men dårlig kritikk.. Men det gikk dårlig i ringen men super kritikk:D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...