Gå til innhold
Hundesonen.no

GPS


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har planer om å kjøpe gps senere, og lurer egentlig på hva en bør se etter. Hva bør en gps ha?

Og når jeg først spør om dette, så kan jeg høre om noen har en gps å anbefale. Pris skal være under 2000kr.

Skrevet

Jeg har planer om å kjøpe gps senere, og lurer egentlig på hva en bør se etter. Hva bør en gps ha?

Og når jeg først spør om dette, så kan jeg høre om noen har en gps å anbefale. Pris skal være under 2000kr.

Å kjøpe en veldig billig GPS kan bli dyrt senere, fordi det vil koste penger å oppdatere kartene. Noen av dem krever også at hele sulamitten sendes inn for å bli oppdatert. Jeg ville nok anbefale deg å finne en som er enkel, og fortrinnsvis gratis å oppdatere på nett :icon_redface:

Kan anbefale Garmin med lifetime maps tjeneste. Vet at pappa har en TomTom med en lignende tjeneste (gratis oppdatering) som han er veldig fornøyd med. Den kostet 1999,- men vet ikke modellnavnet...

Skrevet

TomTom og Garmin er de to "store", som oftest har grei kvalitet. Som nevnt over her så er det hva som er inkludert av kart og slikt som er det viktigste. Vi har TomTom XL, og er forsåvidt fornøyd med den. Jeg synes av og til den bruker litt lang tid på å få kontakt med satellitt-nettverket, men vet ikke hva som er vanlig på Garmin (denne kan ta opptil to minutter under dårlige forhold, vanligvis rundt et halvt minutt). Damen får også ofte problemer når det er mange filer og veier og rundkjøringer og over-/underganger på samme sted, men det er et problem som kanskje er verst i Utlandet, og ikke i Norge. :blink:

Rutene og funksjonaliteten er vi ihvertfall storfornøyde med!

På www.prisguide.no og www.alatest.no kan du finne ulike modeller og varianter, og anmeldelser både fra brukere og eksperter.

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...