Gå til innhold
Hundesonen.no

GPS


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har planer om å kjøpe gps senere, og lurer egentlig på hva en bør se etter. Hva bør en gps ha?

Og når jeg først spør om dette, så kan jeg høre om noen har en gps å anbefale. Pris skal være under 2000kr.

Skrevet

Jeg har planer om å kjøpe gps senere, og lurer egentlig på hva en bør se etter. Hva bør en gps ha?

Og når jeg først spør om dette, så kan jeg høre om noen har en gps å anbefale. Pris skal være under 2000kr.

Å kjøpe en veldig billig GPS kan bli dyrt senere, fordi det vil koste penger å oppdatere kartene. Noen av dem krever også at hele sulamitten sendes inn for å bli oppdatert. Jeg ville nok anbefale deg å finne en som er enkel, og fortrinnsvis gratis å oppdatere på nett :icon_redface:

Kan anbefale Garmin med lifetime maps tjeneste. Vet at pappa har en TomTom med en lignende tjeneste (gratis oppdatering) som han er veldig fornøyd med. Den kostet 1999,- men vet ikke modellnavnet...

Skrevet

TomTom og Garmin er de to "store", som oftest har grei kvalitet. Som nevnt over her så er det hva som er inkludert av kart og slikt som er det viktigste. Vi har TomTom XL, og er forsåvidt fornøyd med den. Jeg synes av og til den bruker litt lang tid på å få kontakt med satellitt-nettverket, men vet ikke hva som er vanlig på Garmin (denne kan ta opptil to minutter under dårlige forhold, vanligvis rundt et halvt minutt). Damen får også ofte problemer når det er mange filer og veier og rundkjøringer og over-/underganger på samme sted, men det er et problem som kanskje er verst i Utlandet, og ikke i Norge. :blink:

Rutene og funksjonaliteten er vi ihvertfall storfornøyde med!

På www.prisguide.no og www.alatest.no kan du finne ulike modeller og varianter, og anmeldelser både fra brukere og eksperter.

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...