Gå til innhold
Hundesonen.no

kjønnsnøytral farge på babyteppe


antonia

Recommended Posts

Skrevet

Svigerbror og forloveden skal endeli ha bebis! :P Og jeg skal da selvfølgelig strikke babyteppe;) men hvilke(n) farge® skal jeg bruke?

fargen må jo liksom gå til begge kjønn!

Forslag?

Gult er uaktuelt! :)

Skrevet

Eplegrønn eller en litt lysere, frisk grønn? Evt. turkis? Jenta mi har gått med en god del grønt og turkis ihvertfall. Ellers kan du jo høre med dem hvilken farge de planlegger på vogn, så det kan mantche den? :)

Skrevet

Kjenner jeg har VELDIG lyst å lage et i turkis, ettersom det er en av de fineste fargene jeg vet;) Vogna er mørk mørk blå (dersom de ender på den da), så det meste passer jo egentlig:) Hvitt gidder jeg ikke å lage, for det er så kjedli;p

Skrevet

Kommer jo veldig an på mønsteret du skal velge da. Gul, lysgrønn, lilla og hvitt er jo liksom de safe babyfargene når man ikke vet kjønnet.. .Kanskje litt kjedelige?!

Turkis, brunt, grått, mørkere grønnfarger (type mosegrønn..)

Rødt trenger ikke være jentete, om mønsteret ikke er så feminint.

Guest Gråtass
Skrevet

Hvorfor i alle dager kan ikke en guttebaby har rosa teppe eller en jentebaby ha blå? Ikke rart man får unger som blir hekta på fargekoder etter kjønn, når man starter pregningen allerede i valpekassa.. Lag med de fargene du syns er fine uansett du!

Skrevet

Nå er det vel en fordel om gaven man gir blir brukt, så det kan vel være en ide å velge noe foreldrene vil ha sansen for?

Skrevet

Hvorfor i alle dager kan ikke en guttebaby har rosa teppe eller en jentebaby ha blå? Ikke rart man får unger som blir hekta på fargekoder etter kjønn, når man starter pregningen allerede i valpekassa.. Lag med de fargene du syns er fine uansett du!

Det har jo litt med foreldrenes smak å gjøre også? Jeg liker også lyseblått til meg selv, men til en jentebaby ville jeg ha litt rosa og andre typiske "jentefarger", spesielt ettersom jeg fikk gutt først. Nå visste jeg hva jeg fikk begge gangene da, så jeg har ikke hatt det fargeproblemet. Men som sagt, jeg har brukt både turkis og grønt til henne, og også rødt til sønnen min, men akkurat rosa til gutter og også lyseblått til små jentebabyer synes jeg blir litt i overkant :wub: Det er min personlige smak.

Min stemme går fortsatt til turkis, evt. striper i brunt og turkis og evt. frisk grønn :blink:

Skrevet

jeg endte på fargen som jeg vet mamman vil ha på forloverkjolene i bryllupet :blink: nemlig en grønnfarge som er så lys at den nesten ser hvit ut! det MÅ jo være en safe farge vel? :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...