Gå til innhold
Hundesonen.no

En liten skrytetråd!


Saphire

Recommended Posts

Skrevet

Etter x antall "oppgitte" valpetråder i det siste så føler jeg at det er på høy tid med en skrytetråd. Jeg er bare såååå stolt av lille valpis om dagen, fra valpekurset og fra "messe sosialiseringen" i dag. Og når man er stolt av frøkna si, så må man skryte til "hele" verden :getlost:

Først valpekurset:

Frost er bare sååå lærevillig og arbeidsglad, og to timer(med masse pauser i buret i bilen underveis) er ikke noe problem. Som oftes bruker hu ventetiden mens treneren instruerer oss med å sitte pent med full kontakt. Sitt, dekk er så og si inne nå, kontakten er super. De andre valpene kan så vidt bli(halv meter unna), men Frost sitter så pent mens jeg går iallefall 15 meter unna, og blir til jeg sier noe annet. Dekk og bli er litt værre, men det går...

Og på slutten av kurset når de andre hadde dratt ble vi litt igjenn og pratet, da testet jeg ut "fri ved fot"(dvs båndet hang etter henne), og hu gikk kjempefint med full kontakt. Fikk masse ros fra treneren, som mente at frøkna mi var en av de tryggeste Groenendal tispene hu har vært borti(veldig sosial og trygg på seg selv).

Også hadde vi hu med på Vilmarksmessa i dag, tok det som sosialisering i tilegg til at vi trengte ny sele til hu. Gå i en stor messe, med masse folk og hunder IKKE noe problem. Vi gikk forbi noen som lafta en hytte der, dreiv med sirkelsag, øks og motorsag...hu leet ikke på øret en gang, for mor hadde pølsebiter i lomma, så det gjalt å gå pent og ha kontakt :wub:

Der vi kjøpte selen så sa selgeren at hu virket som en meget miljøsterk valp, og mente på at vi har gjort en god jobb! Vi testet osgå for moro skyld ut sitt-bli, dekk og lineføring inni hallen, også uten problemer.

Thihi, mener ikke å høres "selvgod" ut, men altså..nå har hu vært så flink, og jeg er så stolt av hu at hu fortjener litt heder og ære :D

Men, skikkelige godbiter gjør susen har jeg skjønt :D

Skrevet

Høres helt supert ut! Det er sååå godt å kjenne at man kommer godt overens men valpen, at treningen er i veldig godt driv og at hunden er trygg! Ingen ting kan erstatte DEN følelsen! :wub:

Hvor trener dere? Høres ut som at dere blir godt motivetet i hvertfall, noe jeg mener er det ALLER viktigste! :getlost:

Skrevet

Høres helt supert ut! Det er sååå godt å kjenne at man kommer godt overens men valpen, at treningen er i veldig godt driv og at hunden er trygg! Ingen ting kan erstatte DEN følelsen! :wub:

Hvor trener dere? Høres ut som at dere blir godt motivetet i hvertfall, noe jeg mener er det ALLER viktigste! :getlost:

Vi trener på Hund i sentrum i Lillestrøm. Vi er bare såå superfornøyd altså. Vi er få i gruppa (4 stk) ettersom avd er så ny. Og hu treneren setter alltid av masse tid til spørsmål og prating, og som oftes går vi en 30 min over tiden kun pga skravling. OG det er trening som kun baserer seg på positiv (dvs mye godbiter, leking, og at vi bruker oss selv mye), og ja..de er flinke til å motivere og gi personlig hjelp/råd til hvert individ.

Skrevet

Dette høres kjempeflott ut! Flinke jenta :getlost: Jeg er også veldig fornøyd med Hund I sentrum. Synes vi får mye gode individuelle råd, og de overfyller ikke kursene sine for å tjene mest mulig.

Skrevet

Flinke dere er :P Det er deilig når man er så på nett med hunden allerede fra den er liten valp! :)

Skrevet

Såklart vi har problemmer vi også, men jeg måtte jo bare skryte når hu har vært så flink med enkelte ting i det siste! :)

Skrevet

Åh, så bra, dere har vært flinke! Hurra for dere! Det der er en uslåelig følelse, altså...

Vi hadde omtrent samme gjennombrudd på valpekurset i går, bare at Nansen er ikke helt like flink på fokus og "bli" som det Frost tydeligvis er, gitt :P Men det er uansett utrolig gøy når man virkelig begynner å få litt sving på sakene, nå har jeg lyst til å trene hele tida :)

Skrevet

Åh, så bra, dere har vært flinke! Hurra for dere! Det der er en uslåelig følelse, altså...

Vi hadde omtrent samme gjennombrudd på valpekurset i går, bare at Nansen er ikke helt like flink på fokus og "bli" som det Frost tydeligvis er, gitt :) Men det er uansett utrolig gøy når man virkelig begynner å få litt sving på sakene, nå har jeg lyst til å trene hele tida :)

ja, det er når man får små gjennombrudd man virkelig blir gira på og trene og man er fornøyd med hva man har oppnådd. Også kommer garantert "nedturen" igjen, hvor man føler for å rive seg i håret, men da får man heller bite tenna sammen og tenke på oppturen man har hatt :P

Skrevet

Så bra! Kjenner følelsen :P

Har selv begynt på nytt med en liten, og vet det skal mye jobbing til, før det blir skikkelig hund. Men gud så gøy det er når en ser at trening gir resultater! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...