Gå til innhold
Hundesonen.no

Dogwalker sko/støvel


Recommended Posts

Skrevet

Jeg søkte her etter dette, men fant ikke noe særlig. Er det noen som har prøvd disse skoene? Jeg må ha noen vanntette gode sko som kan brukes i skog og mark og litt fjell. Vil gjerne ha sko som kan brukes litt på vår/høst/vinter også.

Noen som kan tipse meg om sko eller komme med erfaringer fra dogwalker skoene?

Skrevet

Ja, det skal jeg og, derfor haster det litt :D vurderer å kjøpe de der, da de forhåpentligvis har litt messetilbud på de :)

Guest lijenta
Skrevet

Har bare hatt de på beina på en utstilling og kommer til å se nærmere på dem når jeg skal ha nye kraftige sko/vintersko for det fristet virkelig. Manne som har dem driver med oppsyn og går mye i terrenget og ahn sier det er de baets han har hatt og han har brukt fjellstøvler før. Hehe han er jo også forpliktet til å si det men ja dem fristet stort.

Skrevet

Jepp, har dem! Og jeg trives utrolig godt i dem. Jeg vet at Tøfflus på sonen her også har slike og hun er å kjempefornøyd. Gode å gå i, gode såler og ja rett og slett kjempegode.

Husk å prøv dem, mest sannsynlig må dere ned minst 1 str. Kanten ved fotkulen kan kanskje ligge feil, skoene er høye og hos meg ligger den rett under den kulen. Så prøve dem er lurt (regner jo med at de fleste gjør det, men men brått orker man ikke...)

Sånn nå kan dere reise på villmarksmessen og handle sko :getlost:

Skrevet

Sånn nå kan dere reise på villmarksmessen og handle sko :getlost:

Hehe, Will do :D Er jo alltid så gode tilbud på slike messer!

Handlelista mi: Høye tursko, turbukse, vest, Sele til frost og telt :wub:

Skrevet

Jeg vet at Tøfflus på sonen her også har slike og hun er å kjempefornøyd. Gode å gå i, gode såler og ja rett og slett kjempegode.

Jepp, Tøfflus har og er veldig fornøyd. Så fornøyd at hun angrer skikkelig på at hun ikke hadde dem på turen igår for da var føttene kjempevonde etterpå :getlost:

Men husk å impregnere dem skikkelig med et godt produkt før de tas i bruk. Da slipper man bli våt på bena, snakker av erfaring :lol

Edit: Jeg har halvhøye støvler nå, men vurderer å kjøpe også skoene til sommerbruk. For jeg har j#¤%% bein og føtter som krever en god undersått og disse duger virkelig :wub:

Skrevet

Jepp, har dem! Og jeg trives utrolig godt i dem. Jeg vet at Tøfflus på sonen her også har slike og hun er å kjempefornøyd. Gode å gå i, gode såler og ja rett og slett kjempegode.

Husk å prøv dem, mest sannsynlig må dere ned minst 1 str. Kanten ved fotkulen kan kanskje ligge feil, skoene er høye og hos meg ligger den rett under den kulen. Så prøve dem er lurt (regner jo med at de fleste gjør det, men men brått orker man ikke...)

Sånn nå kan dere reise på villmarksmessen og handle sko :wub:

Seriøst? :D Jeg har str. 36 til vanlig og det er jo den minste str de har. :D Jaja! Enten så passer 36, ellers er ikke de skoene ment for meg :getlost:

Skrevet

Så fint at noen hadde positive erfaringer å dele :getlost: Jeg har vurdert disse skoene selv, så da får jeg få prøvd dem så fort jeg kan. Jeg kommer meg dessverre ikke til Villmarksmessen, men de selges kanskje på en del utstillinger også?

Skrevet

Så fint at noen hadde positive erfaringer å dele :getlost: Jeg har vurdert disse skoene selv, så da får jeg få prøvd dem så fort jeg kan. Jeg kommer meg dessverre ikke til Villmarksmessen, men de selges kanskje på en del utstillinger også?

HER finner du oversikten over hvor de er i 2010. Ellers kan du bare ringe eller maile, de er super serviceminded :wub:

Skrevet

HER finner du oversikten over hvor de er i 2010. Ellers kan du bare ringe eller maile, de er super serviceminded :getlost:

Ah, takk! Da ser det ut til at jeg kan ordne meg sko i Kristiansand :wub:

Skrevet

Seriøst? :getlost: Jeg har str. 36 til vanlig og det er jo den minste str de har. :wub: Jaja! Enten så passer 36, ellers er ikke de skoene ment for meg :D

Har du ikke et par såler du kan ta med og prøve med?

Jeg må opp en størrelse på "normale" sko om jeg skal ha såler nedi. Så kan jo hende at et par såler gjør at du evt passer de om de er gode ellers (trenger ikke å være varme såler, men har jo en del gode såler til helårsbruk som de fra Grete Waiz eks).

Skrevet

Da har jeg vært på villmarksmessen og makan til gode sko! Altså, nå har jeg gått litt med de bare inne og sånn, men de er helt fantastiske. De er lette, myke samtidis som de er stødige. Jeg bruker vanligvis 36 - 37, men de hadde bare 37 på messen. De var passe til meg. Jeg liker å ha en såle nedi skoene så de blir mykere under, og da passet de perfekt. Jeg kjøpte de halvhøye, dvs støvlene til sommerbruk. Vil helst det fordi jeg skal bruke de i skog og fjell og da må jeg ha noen som tåler at jeg plumper litt.

Skrevet

Tror dere de lave skoene kan fungere som en erstatter for joggesko? Jeg "bor" i fulldempede joggesko pga ryggen, og er på utkikk etter ett nytt par.. Disse som i tillegg er vanntette osv hadde jo vært supert. Står de er fulldempede, men vil det si på samme måte som joggesko?

Skrevet

Så bra folk er fornøyde! Da skal jeg og ta en titt på dem neste gang jeg får mulighet, for de var ikke så verst å se på heller faktisk, fine tursko.

Skrevet

Jeg kjøpte desverre ikke skoene. 38 var for stort, og på 37 fikk jeg problemmer med "Halgus valgus'en" min. (Den knokkelen som stikker ut på innersiden av storetåa har vokst for mye, så den stikker ut mer enn hva den skal). Men søren at jeg ikke tenkte på å bruke såler, da jeg egentlig syns skoene var FANTASTISK gode! Superlette, god såle, vanntett og de skal vist puste godt!

Skrevet

Jeg synes disse kan brukes istedet for joggesko fordi de er så lette. Jeg har problemer med hoftene og er avhengig av sko som ikke er for tunge. Men et annet tips hvis man må bruke joggesko er å kjøpe terrengløpesko med goretex. Jeg holder på å slite ut mitt andre par nå, og de skoene er jammen verdt pengene sine. Hvis du ikke vil ha det nyeste av det nyeste kan du spare endel hundrelapper på å kjøpe de på salg. Jeg har hatt Nike, og har nå adidas og er superfornøyd med begge. Pass på å imregnere de så kan du gå i vann med de uten å bli våte.

Skrevet

Tror dere de lave skoene kan fungere som en erstatter for joggesko? Jeg "bor" i fulldempede joggesko pga ryggen, og er på utkikk etter ett nytt par.. Disse som i tillegg er vanntette osv hadde jo vært supert. Står de er fulldempede, men vil det si på samme måte som joggesko?

Ja, om du ikke skal løpe/jogge i dem så :P Jeg bruker dem så godt som hver dag og rygge min synes det er kjempefint :) Dog synes jeg de blir for varme nå. Så jeg skal kjøpe meg fulldempede joggesko til sommersbruk.

Skrevet

Takk for svar :P

Jeg har goretex joggesko nå, og de har holdt leeeenge (for lenge kanskje :) )

Men kanskje dogwalker sko til vinterbruk og fulldempede joggesko/terrengsko til sommeren er lurt. For jeg ser for meg de kan bli litt varme til sommeren ja.

Løping/jogging blir det ikke så mye av- kun under FvF-springmarsj osv det da :)

Skrevet

Hva veier disse skoene? Jeg syns det meste har lett for å bli tungt. Jeg er ute etter lette tursko som veier bare luft :) , med god såle og støtte og som er vanntette.

Skrevet

Var skoa mye billigere på messa enn i nettbutikken?

trur ikke det var messepris på dogwalker skoene, om det var så var det pent lite forskjell! Men de er jo egentlig ganske billige fra før av i forhold til at det er bra kvalitet på de(skal iallefall være).

Vi gikk en times testtur med de nye skoa mine nå vi, men jeg som ikke er vant til høy skaft på sko merket det i anklene, men antar at det er noe som går seg til? Ellers har jeg brukt 1700 kr på noe jeg ikke vil bruke :)

Igjen, litt OT, men vi er jo så godt i gang med skoprat!

Skrevet

De jeg kjøpte som var disse:

20090902150607335.jpg

Som kostet det samme i nettbutikken som på messa. Det gjorde også de andre modellene. Jeg spurte de om de kom til å selge de billigere på søndag, men det nektet de for :)

Uansett så har jeg brukt de på tur nå, og de er fantastisk gode samtidig som de veier luft. Mine trenger ikke engang å gåes til, og jeg får gnagsår av sokker, så de får terningkast seks fra meg :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...