Gå til innhold
Hundesonen.no

Medlemskap i hundeklubb..


KjerstiG

Recommended Posts

Skrevet

For mange år siden tok jeg over en Amstaff hannhund som eier ikke kunne ha lenger.

dette var før forbudet, og jeg var usikker på om jeg skulle beholde han eller evt omplassere han, sende han til Sverige til oppdretter e.l. så jeg omregistrerte han aldri over på meg.

Da jeg måtte avlive tispa mi bestemte jeg meg for å beholde han. men jeg fikk ikke omregistrert han på mitt navn siden han var Amstaff, og forbudet da var tredt i kraft.

Nå tenkte jeg å melde han på utstiling (har vært på mange utstillinger med han, men NKK har endret litt i systemet sitt) Siden han som opprinnelig står som eier av hunden ikke er medlem i noen hundeklubb skal NKK og tilhørende klubber ha ca 700,- i påmeldingsavgift.. :whistle::wub:

Jeg synes det er dyrt nok å melde på jeg, men 700,- er RAN..

Finnes det noen hundeklubb jeg kan melde inn hundeeier i som er billig. ??

Skrevet

De fleste klubber koster jo rundt kr 400,- pr år, så hvis hunden skal stilles mer enn en gang så er de pengene tjent inn raskt. Tenker man å stille bare en gang, så taper man på det.

Skrevet

Hadde liksom tenkt å stille han mer enn 1 gang ja.

og prisene for medlemskap varierer ganske mye.

hadde håpet at noen viste om en "billig" klubb å melde seg inn i.

Skrevet

Det er klubber som bare koster 150,-. Sjekk klubbene i nærområdet ditt?

Dei klubbene er det raseklubber, eller klubber som er tilknytta NKK? Du får jo uansett grunnkontingent til NKK i tillegg til det lokalklubben skal ha..

Skrevet

Grunnkontingenten i NKK er 140,- og så kommer den klubben du ønsker å være medlem i i tillegg. Lokale hundeklubber har ikke så høy medlemskontingent, kr 160,- i min klubb eksempelvis. Og du kan være medlem i hvilken som helst klubb du vil i Norge.

Skrevet

kan du ikke melde hunden på med CO adresse hos deg sånn at det er du som melder på og får papirene og ikke forrige eier?

Det har jeg gjort før og det har jo fungert utmerket.

Skrevet

kan du ikke melde hunden på med CO adresse hos deg sånn at det er du som melder på og får papirene og ikke forrige eier?

Det har jeg gjort før og det har jo fungert utmerket.

Problemet er at den som er registrert som eier må være medlem av en samarbeidende klubb, det hjelper ikke at hun som har hunden melder på med c/o adresse.

Til TS: det finnes klubber som koster under 200,- så selv med grunnkontingenten vil du spare det inn på første utstillingen. En av mine klubber koster bare 150,-.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...