Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor mye koster hd/ad røntgen?


eple

Recommended Posts

Dere som både har tatt hd og ad, hvor mye betalte dere dyreklinikken? (ikke inkludert avgift til nkk)

Setter opp budsjettet her og trenger å vite ca hvor mye jeg skal regne med i utgifter til dette. Forresten, er det riktig at vaksine ved 1 års alder koster ca 500?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fikk røntget min belgiske fårehund nå i januar, på Stend, og betalte 2700 for HD/AD + øyenlysning. Tror øyenlysningen koster rundt 700-800 kroner, så betalte ca 2000 for HD/AD. Sjekket også prisene et par andre steder i Bergensområdet, og de var litt dyrere enn Stend.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Prisene varierer veldig fra klinikk til klinikk, men prisen er jo ikke alt man bør ta hensyn til, noen vet er jo flinkere enn andre til og ta bilder. Heldigvis var den eneste jeg ville ta bilder til her oppe også forholdsvis billig :) Tror jeg betalte 1300 for HD/AD i fjor vår jeg. Pluss 400kr til NKK for avlesning(200 pr stk). Vaksine ligger nok rundt 500 ja, de får jo som regel en helsesjekk samtidig også, vertfall gjør min dyrlege det når jeg er inn for vaksine og betaler ikke noe ekstra for det.

Red: hunden var rundt 40 kg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I september betalte jeg ca 1700 for HD og AD-røntgen på 17kg staff.

I tillegg kom det jo 400,- til NKK for forhåndsrekvisisjon.

Forhåndsrekvisisjon er å anbefale, da går det kortere tid før man har resultatet, i tillegg til at det koster litt mindre.

Jeg brukte Groruddalen Dyreklinikk, jeg er veldig fornøyd med de, og kommer til å være god kunde der i mange år til.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror faktisk vi betalte 1600,- uten AA-røntgen. Mener å huske at jeg syntes det var svindyrt i hvertfall. Dette er i hvertfall snart fire år siden.

Jeg tror ikke vi betalte noe i tillegg til dette for at de skulle sende inn bildene, og det tok bare fire dager før resultatet var på dogweb!

EDIT

Sjekket opp veterinærklinikken der vi røntget (skedsmo dyreklinikk), og de tar per i dag 1250 for HD, 1000 for AA eller 1675 for både HD/AA. Så det må være meg som husker feil, for de kan umulig ha gått ned så mye i pris på fire år :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini

HD + tannskraping + kloklipp = 850 kr på Rana Veterinærkontor for ca 4 år siden.

Kan ikke huske at jeg betalte noe tillegg til NKK.

Om du ikke har betalt avgift til NKK så har heller ikke hunden en offisiell HD-status :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini

Hunden har offisiell HD-status.

Da har du betalt avgiften da, eller om hunden kun er reg i NHL så vet jeg ikke hvordan de gjør det :lol: Men i.o.m. at du røntget for 4 år siden (og om det da er off. avlest hos NKK) så har du mottatt faktura fra NKK på 180,- (som var prisen frem t.o.m. 2007 om jeg ikke husker helt feil). Det var vel etter 2007 at vi fikk den forhåndsbetalinga (?).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dere som både har tatt hd og ad, hvor mye betalte dere dyreklinikken? (ikke inkludert avgift til nkk)

Setter opp budsjettet her og trenger å vite ca hvor mye jeg skal regne med i utgifter til dette. Forresten, er det riktig at vaksine ved 1 års alder koster ca 500?

Ta en ringe- eller mailrunde, prisene varierer ganske mye.

Når Birk ble hd-røntget første gang var det Myrbø som kom best ut prismessig av de klinikkene som jeg sjekket.

Røntger ikke hunden hvor som helst faktisk :lol:

Andre gangen brukte jeg Stend, sjekket ikke priser da siden jeg er så kresen på valg av vetrinær til røntging.

Er veldig fornøyd med både Milde (Myrbø) og Øyo (Stend) :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for tips. Vi skal på myrbø (vet ikke hvilken vet) og ta røntgen, vaksine og øyelysning i ett så vi slipper å ta flere turer :lol:

Øyenlyser de på Myrbø? Det er bare Stend som har godkjent øyenlyser, men kanskje Myrbø leier inn en av og til? :lol: Greit å vite til en eventuell neste hund skal til helsesjekk.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, de har spesielle datoer hvor de leier inn godkjent øyelyser :lol: Bare til å ringe og høre når neste dato blir.

Takk :lol: Den informasjonen skal jeg lagre bak øret, i tilfelle den kan brukes i fremtiden ;)

Også lykke til med helsesjekken av din hund. Håper den er fri alle bauger og kanter!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...