Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor mye koster hd/ad røntgen?


eple

Recommended Posts

Dere som både har tatt hd og ad, hvor mye betalte dere dyreklinikken? (ikke inkludert avgift til nkk)

Setter opp budsjettet her og trenger å vite ca hvor mye jeg skal regne med i utgifter til dette. Forresten, er det riktig at vaksine ved 1 års alder koster ca 500?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fikk røntget min belgiske fårehund nå i januar, på Stend, og betalte 2700 for HD/AD + øyenlysning. Tror øyenlysningen koster rundt 700-800 kroner, så betalte ca 2000 for HD/AD. Sjekket også prisene et par andre steder i Bergensområdet, og de var litt dyrere enn Stend.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Prisene varierer veldig fra klinikk til klinikk, men prisen er jo ikke alt man bør ta hensyn til, noen vet er jo flinkere enn andre til og ta bilder. Heldigvis var den eneste jeg ville ta bilder til her oppe også forholdsvis billig :) Tror jeg betalte 1300 for HD/AD i fjor vår jeg. Pluss 400kr til NKK for avlesning(200 pr stk). Vaksine ligger nok rundt 500 ja, de får jo som regel en helsesjekk samtidig også, vertfall gjør min dyrlege det når jeg er inn for vaksine og betaler ikke noe ekstra for det.

Red: hunden var rundt 40 kg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I september betalte jeg ca 1700 for HD og AD-røntgen på 17kg staff.

I tillegg kom det jo 400,- til NKK for forhåndsrekvisisjon.

Forhåndsrekvisisjon er å anbefale, da går det kortere tid før man har resultatet, i tillegg til at det koster litt mindre.

Jeg brukte Groruddalen Dyreklinikk, jeg er veldig fornøyd med de, og kommer til å være god kunde der i mange år til.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror faktisk vi betalte 1600,- uten AA-røntgen. Mener å huske at jeg syntes det var svindyrt i hvertfall. Dette er i hvertfall snart fire år siden.

Jeg tror ikke vi betalte noe i tillegg til dette for at de skulle sende inn bildene, og det tok bare fire dager før resultatet var på dogweb!

EDIT

Sjekket opp veterinærklinikken der vi røntget (skedsmo dyreklinikk), og de tar per i dag 1250 for HD, 1000 for AA eller 1675 for både HD/AA. Så det må være meg som husker feil, for de kan umulig ha gått ned så mye i pris på fire år :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini

HD + tannskraping + kloklipp = 850 kr på Rana Veterinærkontor for ca 4 år siden.

Kan ikke huske at jeg betalte noe tillegg til NKK.

Om du ikke har betalt avgift til NKK så har heller ikke hunden en offisiell HD-status :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini

Hunden har offisiell HD-status.

Da har du betalt avgiften da, eller om hunden kun er reg i NHL så vet jeg ikke hvordan de gjør det :lol: Men i.o.m. at du røntget for 4 år siden (og om det da er off. avlest hos NKK) så har du mottatt faktura fra NKK på 180,- (som var prisen frem t.o.m. 2007 om jeg ikke husker helt feil). Det var vel etter 2007 at vi fikk den forhåndsbetalinga (?).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dere som både har tatt hd og ad, hvor mye betalte dere dyreklinikken? (ikke inkludert avgift til nkk)

Setter opp budsjettet her og trenger å vite ca hvor mye jeg skal regne med i utgifter til dette. Forresten, er det riktig at vaksine ved 1 års alder koster ca 500?

Ta en ringe- eller mailrunde, prisene varierer ganske mye.

Når Birk ble hd-røntget første gang var det Myrbø som kom best ut prismessig av de klinikkene som jeg sjekket.

Røntger ikke hunden hvor som helst faktisk :lol:

Andre gangen brukte jeg Stend, sjekket ikke priser da siden jeg er så kresen på valg av vetrinær til røntging.

Er veldig fornøyd med både Milde (Myrbø) og Øyo (Stend) :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for tips. Vi skal på myrbø (vet ikke hvilken vet) og ta røntgen, vaksine og øyelysning i ett så vi slipper å ta flere turer :lol:

Øyenlyser de på Myrbø? Det er bare Stend som har godkjent øyenlyser, men kanskje Myrbø leier inn en av og til? :lol: Greit å vite til en eventuell neste hund skal til helsesjekk.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, de har spesielle datoer hvor de leier inn godkjent øyelyser :lol: Bare til å ringe og høre når neste dato blir.

Takk :lol: Den informasjonen skal jeg lagre bak øret, i tilfelle den kan brukes i fremtiden ;)

Også lykke til med helsesjekken av din hund. Håper den er fri alle bauger og kanter!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han har det godt i buret. Det står på et varmt underlag og han har myk madrass og tepper. Mer enn nok plass til å snu seg som han vil. Han har vannskål festet på ene burveggen og må han tisse, piper han så jeg går ut med han. Det er ikke bur som er et problem her. Han legger seg inn i det frivillig på dagtid også når han skal sove. 
    • Buret er veldig begrensende, og hunder bruker ulike liggestillinger og underlag for å regulere varmen i løpet av natten. Hunder ligger gjerne stille der fordi de ikke har noe valg. Hvis valpen må gjøre fra seg eller søler når han drikker så blir det fort vått og ubehagelig å ligge der også. Lykke til med kattetreningen, du har nok en jobb foran deg der. Selv om det har gått bra før så er individer forskjellige og har ulike grader av instinkter.
    • Ja, han visste at jeg hadde katter, men mente det ikke var noe problem. Og jeg har hatt både jakthunder og gjeterhunder tidligere og det har gått veldig bra. Valpen ligger fint i buret så jeg skjønner ikke helt hvorfor jeg skal endre på det? Buret står i stuen og valpen sover rolig hele natten der. 
    • Begynner å bli ei stund siden jeg hang på forum nå, ja 😄 dårlig til å sjekke svar og, ser jeg!  Det må jo bli kjøring, da!
    • Visste oppdretter at du hadde katter? Har de noen råd kanskje? Dette er jo en mix av raser som har notorisk høyt jaktinstinkt, så dette kan bli en stor utfordring. Her må det i så fall systematisk trening til med rotrening rundt kattene, belønning for å ignorere dem, og trygge områder for begge. Og det er fortsatt ingen garanti for at det går bra. Har du mulighet til å skille dem i ulike rom om natten så valpen slipper å ligge i bur?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...