Gå til innhold
Hundesonen.no

EFIT 2. mars


Artemis

Recommended Posts

Litt sent ute med bildene, men til mitt forsvar, så har jeg vært bortreist fra alt som heter PC. Klokkeslettene er litt sånn ca :D

0700.jpg

Kl 0700: Opp og stå! Utsikt fra hotellrommet. Bygget med det grønne taket er British Museum.

0800.jpg

Kl. 0800: Tid for engelsk frokost. Skal det være bløtkokte egg, hardkokte egg, speilegg, eggerøre eller posjerte egg?

0830.jpg

Kl 0830: Reise med undergrunnen.

0900.jpg

Kl 0900: Big Ben. Houses of Parliament var virkelig flott. Fikk tatt en titt på Westminster Abbey også.

1000.jpg

Kl 1000: Cabinet War Rooms & Churchill Museum. Virkelig verdt besøket. Spennende å se hvor Churchill & co satt og pønsket under krigen.

1100.jpg

Kl 1100: Themsen og London Eye.

1200.jpg

Kl 1200: Tower of London. Midt i bildet sees de tamme ravnene. Det sies at riket/monarkiet faller den dagen ravnene forsvinner fra Tower, så det er best å ha noen i bur også :)

Ellers var kronjuvelene virkelig fantastiske!

1300.jpg

Kl 1300: Inne i the White Tower.

1400.jpg

Kl 1400: Mhmmm! Fish & chips!

1500.jpg

Kl 1500: Ridende politi.

1600.jpg

Kl 1530: Reise med undergrunnen.

1630.jpg

Kl 1630: På Harrods. Spise is og drikke kakao. Alt bestikk var selvsagt i skinnende blankt sølv :)

1730.jpg

Kl 1730: På Lion King Musical. Kjempegøy! Så Billy Elliot dagen før.

2000.jpg

Kl 2000: Middag med min kusine fra London. Jeg kastet meg over muligheten til å spise skalldyr :)

2100.jpg

Kl 2200: Dessert. Yumyum!

2200.jpg

Kl 2200: Innom en pub for en øl etterpå.

2300.jpg

Kl 2300: Dra tilbake til hotellet.

2400.jpg

Kl 2359: Utsikt fra hotellet om kvelden.

Jepp jepp. Det var min dag :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hører de bildene hjemme her da??? :)

Fine bilder! Savner London! :wub: Et tips neste gang? Ta heller bussen enn t-banen ;) Du ser myyye mer utav byen på en dobbeldekker!

*Glede seg vilt til turen til London i september!* :icon_confused:

Huh? Har jeg feilpostet?

Neineinei. Jeg er undergrunnsfrelst! Har aldri ventet mer enn 2 minutter på at toget kommer, og det er jo SÅ effektivt! :) Jeg var der i seks dager, så jeg fikk jo i grunnen sett ganske mye, hehe ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fint ja. Men er enig i det med å ta buss. Undergrunnen er bare klam og full. Et hot sightseeing tips for de litt historisk interesserte er London Museum, det er gratis og veldig bra. Ligger ikke langt fra Tower.

Harrods derimot, skyr jeg, etter at jeg så valpene de hadde til salgs i glassbur. Riktignok litt større plass enn hamsterne, men dog... :icon_confused:

London er en herlig by, jeg har vært der minst en gang i året siden jeg var der første gang. Men nå har jeg bodd over et halvår i England, og det er MYE MER enn London å se her. Faktisk har jeg vært i London kun én dag, i september, siden vi flyttet hit. Jeg elsker dette landet!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Får skikkelig lyst til å dra til London..

Vi vil gjerne se flere bilder! Nydelige London. Bare 3 uker til jeg skal dit ;)

Og er bare en og en halv dag til jeg drar! :icon_confused::)

Om jeg får sett så mye av selve London er nå litt usikkert, men flyplassen er bedre enn ingen ting :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...