Gå til innhold
Hundesonen.no

Produkter med minkolje


Recommended Posts

Nå har jeg lest om minkolje, og alt tyder på at det faktisk er et biprodukt fra minkoppdrett. Burde man skjønt det før? Opprinnelige naturlige stoffer som blir utnyttet kommersielt blir ofte erstattet med syntetiske hermere etterhvert, fordi de er billigere å produsere. Men hvis det jeg har funnet på nett om dette stemmer, så er det fortsatt ekte olje fra minkskrotter som brukes.

Er det noen som vet mer om dette? Det var ikke lett å finne etterrettelig stoff på nett om minkolje (mustela). Kanskje noen er flinkere å lete enn meg?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det der har jeg forsøkt å finne ut av også, og såvidt jeg kan se er det ekte minkolje, men det finnes visstnok også syntetiske produkter som kalles minkolje, men som ikke er det. Men det er en viss fare for at det er ekte saker i hundesjampo og andre produkter. Har googlet litt på dette tidligere, men har ikke noen gode linker for hånden akkurat nå, men kan hende jeg kan klare å grave frem noe.

Er det noe jeg IKKE vil støtte, så er det pelsindustrien ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han har det godt i buret. Det står på et varmt underlag og han har myk madrass og tepper. Mer enn nok plass til å snu seg som han vil. Han har vannskål festet på ene burveggen og må han tisse, piper han så jeg går ut med han. Det er ikke bur som er et problem her. Han legger seg inn i det frivillig på dagtid også når han skal sove. 
    • Buret er veldig begrensende, og hunder bruker ulike liggestillinger og underlag for å regulere varmen i løpet av natten. Hunder ligger gjerne stille der fordi de ikke har noe valg. Hvis valpen må gjøre fra seg eller søler når han drikker så blir det fort vått og ubehagelig å ligge der også. Lykke til med kattetreningen, du har nok en jobb foran deg der. Selv om det har gått bra før så er individer forskjellige og har ulike grader av instinkter.
    • Ja, han visste at jeg hadde katter, men mente det ikke var noe problem. Og jeg har hatt både jakthunder og gjeterhunder tidligere og det har gått veldig bra. Valpen ligger fint i buret så jeg skjønner ikke helt hvorfor jeg skal endre på det? Buret står i stuen og valpen sover rolig hele natten der. 
    • Begynner å bli ei stund siden jeg hang på forum nå, ja 😄 dårlig til å sjekke svar og, ser jeg!  Det må jo bli kjøring, da!
    • Visste oppdretter at du hadde katter? Har de noen råd kanskje? Dette er jo en mix av raser som har notorisk høyt jaktinstinkt, så dette kan bli en stor utfordring. Her må det i så fall systematisk trening til med rotrening rundt kattene, belønning for å ignorere dem, og trygge områder for begge. Og det er fortsatt ingen garanti for at det går bra. Har du mulighet til å skille dem i ulike rom om natten så valpen slipper å ligge i bur?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...