Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater NKK, BØ 20-21/2-10


Tøfflus

Recommended Posts

Skrevet

Oppretter en tråd allerede nå jeg, siden JeanetteH har tilbudt seg å pøse på med resultater fortløpende direkte fra åstedet. Men det betyr at ALLE som er der MÅ finne henne og melde fra om alle resultater slik at vi hjemmesittere får oppdateringer *smil*

  • Svar 120
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Oppretter en tråd allerede nå jeg, siden JeanetteH har tilbudt seg å pøse på med resultater fortløpende direkte fra åstedet. Men det betyr at ALLE som er der MÅ finne henne og melde fra om alle resultater slik at vi hjemmesittere får oppdateringer *smil*

:yawn:

Gjelder bare lørdag da :P

Skrevet

Jeg kan fikse endel for søndag, om tlf min er villig :innocent:

Jeg går forresten i grå dressjakke og høres sikkert på mange meter. Hvis noen føler for å hilse på! :icon_redface:

Guest Dratini
Skrevet

Håper at noen kan titte innom ring 11 på lørdagen, for der er det ei frøken fra oss som skal stilles (debut)... Hun er visst siste tispe i Åpen klasse (tror nr hennes var 0523, men er ikke 100% sikker).

Edit:

Da utgår det visstnok. Det er meldt ett forferdelig uvær fra Arendal og opp til Bø, så da blir de hjemme istedet. Og jeg skjønner de så veldig godt, for det er ikke noe moro å kjøre i møkkavær.

Skrevet

2 sonenbelgere har gjort det STEIKE bra idag i Bø...

Gjør regne med at det blir oppdatering fra dem selv :icon_redface:

Gratulerer jenter!!

Skrevet

Betty ble BIR - BIG og BEST IN SHOW :icon_redface:

:aww: :aww:

:innocent:

2 sonenbelgere har gjort det STEIKE bra idag i Bø...

Gjør regne med at det blir oppdatering fra dem selv :whistle:

Gratulerer jenter!

Weeee :frantics:

Skrevet

Har fått første resultat fra oppdretteren min nå. Oliver sin halvsøster, Nellyvill's Easy Joy "Dropse" vant unghundklassen på 8 stk. med ck. :icon_redface: Dommeren hadde sagt at han ville kjøpe henne!

Skrevet

Har fått første resultat fra oppdretteren min nå. Oliver sin halvsøster, Nellyvill's Easy Joy "Dropse" vant unghundklassen på 8 stk. med ck. :icon_redface: Dommeren hadde sagt at han ville kjøpe henne!

Men det skjønner jeg jo, hun er jo nyydelig :innocent:

Skrevet

Men det skjønner jeg jo, hun er jo nyydelig :icon_redface:

Ja! :innocent:

Og ikke nok med det, hun ble jammen beste tispe med CERT og CACIB også! :frantics::whistle:

Skrevet

2 sonenbelgere har gjort det STEIKE bra idag i Bø...

Gjør regne med at det blir oppdatering fra dem selv :icon_redface:

Gratulerer jenter!

Jeg vet, jeg vet :innocent:

Grattis på forskudd :frantics:

Skrevet

Ja! :whistle:

Og ikke nok med det, hun ble jammen beste tispe med CERT og CACIB også! :icon_redface::innocent:

Så bra :aww:

Jeg vet, jeg vet :frantics:

Grattis på forskudd :aww:

Åå jeg vil å vite :lol: Men gratulerer!

Skrevet

Jeg vet, jeg vet :P

Grattis på forskudd :P

Jeg å vet :frantics: Jeg vet til og med ett par andre i gruppe 1 som er fornöyde jeg! Ja selv en i lp som er strålende fornöyd med innsattsen :P Gratulerer enda en gang! :P

Skrevet

Jeg å vet :P Jeg vet til og med ett par andre i gruppe 1 som er fornöyde jeg! Ja selv en i lp som er strålende fornöyd med innsattsen :frantics: Gratulerer enda en gang! :P

Jeg og vil vite! :P

Kan ikke du be de fornøyde gi Jeanette et spark i r...n å oppdatere her? :P

Skrevet

Kan ikke du be de fornøyde gi Jeanette et spark i r...n å oppdatere her? :frantics:

Tror de fortsatt henger rundt i Bö jeg... Men jeg sender avgårde en sms om at Jeanette skal sette liv og lemmer på spill i väret for å oppdatere oss *flir*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...