Gå til innhold
Hundesonen.no

Interesse for ny hundeklubb i Kristiansund?


Bambi

Recommended Posts

Skrevet

"Lader stemningen for å se om det er interesse for noe sånt i Kristiansund..

Vil da gå på lydighet, sosialisering, utstillingstrening osv."

Facebookgruppa

Legger inn for min søster :whistle:

Skrevet

Sikkert greit å fortelle om hva dere har å by på ellers i distriktet deres, andre klubber og med hvilke aktiviteter.

Slik som her i Halden så har vi KUN schæferhundklubben og div kurs tilbud til et par tusen kr for 10 ganger. Så om vi her i Halden vil være medlem i en klubb, må vi til skjeberg, sarpsborg, fredrikstad eller indre østfold.

Om dere har en brukshundklubb eller hundeklubb fra før, så kan det være tungt å starte alt på nytt. Da kan det ofte være bedre å gå inn i den klubben som allerede finnes og presse igjennom andre aktiviteter. Er dere 10 - 15 personer som slår i bordet og sier "vi skal ha utstillingstrening/agilleti og frokost i det grønne, i denne klubben" så hver så god og still klubbens plass til våres rådighet, for den plassen trenger vi.

Ved å lage en ny klubb så trenger dere treningsplass og en liten kaffestue, dette bør jo helst være gratis og ikke lett å få en komune til å gi bort. Men å trenge seg inn i en allerede eksisterende klubb kan faktisk være enklere.

Skrevet

Jeg bare reklamerer for min søster. Skal man ha noe respons fra henne er facebook tingen. enkelt og greit :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...