Gå til innhold
Hundesonen.no

Sende stamtavle med påmeldingen


Symra&Pippin

Recommended Posts

Her sitter jeg og skal melde Symra på WDS i Danmark. Det er første gang hun skal stilles utenfor Norge og Sverige, altså har jeg aldri trengt å sende stamtavle med påmelding før.

Problemet er at min dumme gamle scanner ikke vil oppføre seg skikkelig. Og da slo altså ideen inn i hodet mitt: Kan man bare sende med link til den stamtavlen som ligger på Dogweb? Er det kanskje til og med det folk bruker å gjøre? :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det jeg trenger er en digital versjon av stamtavla. Kanskje jeg får til å lagre den som ligger på Dogweb? Den må vel være like gyldig som en scannet utgave av den jeg har på papir?

*Løpe og teste*

Edit: Det gikk ikke an å kopiere den. Da må jeg ha en fungerende scanner ... :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sier som Ganzie, kan du ikke ta en print screen fra Dog Web? Det må da være like godt som en scannet versjon av papiret. Tross alt, på Dog Web får man ikke til å manipulere, noe man sikkert kan på en papir versjon. Så det burde jo holde for arrangøren.

Fikk ikke til print screen, av en eller annen grunn. Og, nå er jeg litt vel blond her altså, men får man en digital versjon av noe når man printer screen? (Det er en funksjon jeg aldri har brukt, tror jeg). Men jeg har faktisk klart å lagre siden fra dogweb nå da (applaus!), men da fikk jeg et MHTML-dokument (!) på over 1 MB ... Og dette dokumentet får jeg ikke til å sende som vedlegg på mail, da blir det bare koder. Herregud så slitsomt å være tett i nøtta/dataukyndig!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fikk ikke til print screen, av en eller annen grunn. Og, nå er jeg litt vel blond her altså, men får man en digital versjon av noe når man printer screen? (Det er en funksjon jeg aldri har brukt, tror jeg). Men jeg har faktisk klart å lagre siden fra dogweb nå da (applaus!), men da fikk jeg et MHTML-dokument (!) på over 1 MB ... Og dette dokumentet får jeg ikke til å sende som vedlegg på mail, da blir det bare koder. Herregud så slitsomt å være tett i nøtta/dataukyndig!

Har du stasjonær pc? Trykk print screen, åpne et redigeringsprogram (photoshop/paint etc) og trykk ctrl + v :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig ot: Men får dere sett stamtavlene til alle hundene på dogweb? Det får nemlig ikke jeg :wub: Uansett hva slags rase eller hund jeg søker på kommer det ikke opp noen stamtavle. :D

Jeg har samme problem.. men lurer på om det skylder at PC'en min er så liten, derfor er skjermen for liten på en måte.. Har fått beskjed om det på andre websider, at skjermen er for liten (eller de ber meg skifte skjermmodus).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har sikkert for liten skjerm jeg også. Stamtavla på Dogweb har to scrollefelt som gjør at jeg ikke kan lagre den på vanlig vis. Jeg får scanne på jobben i morgen (minn meg på at min egen scanner skal ha juling).

Men jeg synes at Dogweb skulle hatt nedlastbare stamtavler. :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini

Veldig ot: Men får dere sett stamtavlene til alle hundene på dogweb? Det får nemlig ikke jeg :wub: Uansett hva slags rase eller hund jeg søker på kommer det ikke opp noen stamtavle. :D

Kommer an på hvilken nettleser man bruker. Fungerer ikke i Opera og FF hos meg, men i IE så ser jeg stamtavlene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • My gawd! Tenkte jeg skulle være smart og be Ede om utgangsstilling uten godbit fremme. Han har tatt det på verbal cue uten håndsignal lenge, og har koblet at det fiskes opp godis fra lomma om den ikke er i hånden. Tiden var inne, trodde jeg.  Middagen stod klar i en boks i hylla, men han så meg ikke sette den der, og den har stått der lenge med lokk på, så han koblet ikke fra lukten at det var tid for servering da jeg ba ham i utgangsstilling. Han bare så dumt på meg. Ba flere ganger. Fikk en halvhjertet sitt en halvmeter fra i 90 graders vinkel på håndsignal uten godbit. Han skulet mistenksomt på meg. Ga ham en matbit allikevel for å hinte om at de ville hagle om han bare gjorde som han fikk beskjed om. Ba på nytt om det samme. — Nope, mente Ede om det.  Spin? — Okey da. Sakte, uengasjert, ikke en full rotasjon, men fikk en matbit for den. Twirl? — Fine. Ga en uengasjert, men håpefull twirl.  Fikk matbit for den også. Ba ham om utgangsstilling høyre, fordi jeg tenkte han kanskje var mer interessert i noe han nylig har lært og ikke er lei av. — Ikke interessert. Brukte håndsignal og fikk noe halvhjertet, slapt, tregt, skeivt, og han satte seg seigt for langt bak. Fisket frem en matbit fra boksen allikevel. Målet er å få ham til å forstå at det kommer belønning selv om den ikke er i hånden, det ikke lukter fra lommene og jeg ikke har godbitpung på meg.  Utgansstilling venstre?  — Håner du meg?!  La på håndsignal. — Hvor er maten?! Ede snuste demonstrativt på hånden, så foraktelig og bebreidende opp på meg og FNØS, som for å sette meg på plass om at han ikke er slaven min, it's the other way around, bitch! Jeg "hjalp" ham til posisjon med fysisk makt, eller forsiktig guidance med hendene, alt ettersom en ser det. Han var sur, men tok matbiten for "vel" utført oppdrag.  Så tok jeg en matbit i hånden, og jaggu var det en som våknet, gitt! Kvikk og presis og rask og PÅ som en champion. Ingen slinger i valsen når det var godbit i hånden. Ba ham en gang til uten noe i hånden eller lomma. Han ble sint. Så gjennomført fornærmet av å bli utsatt for the AUDACITY fra meg. Å ***** be ham opptre som en sirkusklovn uten å gi ham lønnsgaranti kunne jeg bare drite og dra for.  You had to be there. Det ansiktsuttrykket hans. Kroppsspråket. Lyden. Ikke snakk om at han ville nedverdige seg til å gjøre triks uten å VITE med absolutt sikkerhet at det ble betalt per triks i en faderlig fart. Resten av middagen står på hylla mens jeg revurderer life choices, metoder og strategier over en kaffe.  Stemningen er til å ta og føle på her backstage i oppløpet til sportskarrieren og det ser mørkt ut for øyeblikket. 
    • Litt kortere tur i dag, med Maps Timeline på. Viste seg at den kortere turen var 44 min uten stans. Ikke rart Ede ble sliten i går.  Det er altså padde flatt rundt her vi bor nå, og Mutterns gamle traver av en hjerne som har navigert i by og kuperte landskap hele livet, den tolker tydeligvis alt synlig som mye nærmere enn det egentlig er. Får mæppe rute i en æpp og sjekke nøyere før vi går nye turveier fremover. Ede har ikke oppdaget verken pinner eller bading ennå, og aner ikke hva slags paradis av et lykkeland mange andre hunder synes han sitter i her.
    • Han er utrolig søt og pen 😍 Jeg hadde slitt veldig med å ikke la det søte kjekkastrynet der få tvinne meg rundt potene. 
    • Takk, han er nuskesnusk kosemos søtnos når han ikke har biteraptus. Gikk en for lang tur i sted. Kjempekoselig på sandstrand i vindstille solnedgang og utforskning av ny og finere hjemvei, helt til han ble sliten og ville være hjemme uten å gå resten av veien som ikke luktet kjent. Veier ca 22 kg nå. Lettere å feilberegne sånt med mindre valp.  Tørst ble han også, og det er vanskelig å forklare en valp at det er dumt å drikke skittent sølevann når vi er hjemme om 5 minutter. Følte meg som en sadistisk mishandler hver gang jeg måtte dra ham unna en søledam.  Vel hjemme ville han jeg skulle legge meg sammen med ham (for å være sikker på at jeg ikke forsvinner ut av rommet? Han er skikkelig borrelås. Kun når han sover virkelig dypt jeg kan forlate rommet uten min personlige livvakt på post.) Han ble frustrert og prøvde bite og true og trekke meg til sengen. Han fikk viljen sin på det fordi han var ute av seg overtrøtt og trengte sove umiddelbart. Sover som en stein nå, og jeg tør ikke reise meg og gjøre noe, for tvert han er ute av dyp søvnfase våkner han av den minste bevegelse, spretter opp og er på jobb som personlig livvakt og assistent igjen. 
    • Jeg tyvtitter litt på insta, du er utrolig flink med ham og han virker jo som den perfekte hund. Jeg tviler ikke på at det er mye jobb og utfordrende i blant altså. Fortsett slik!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...