Gå til innhold
Hundesonen.no

Sende stamtavle med påmeldingen


Symra&Pippin

Recommended Posts

Her sitter jeg og skal melde Symra på WDS i Danmark. Det er første gang hun skal stilles utenfor Norge og Sverige, altså har jeg aldri trengt å sende stamtavle med påmelding før.

Problemet er at min dumme gamle scanner ikke vil oppføre seg skikkelig. Og da slo altså ideen inn i hodet mitt: Kan man bare sende med link til den stamtavlen som ligger på Dogweb? Er det kanskje til og med det folk bruker å gjøre? :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det jeg trenger er en digital versjon av stamtavla. Kanskje jeg får til å lagre den som ligger på Dogweb? Den må vel være like gyldig som en scannet utgave av den jeg har på papir?

*Løpe og teste*

Edit: Det gikk ikke an å kopiere den. Da må jeg ha en fungerende scanner ... :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sier som Ganzie, kan du ikke ta en print screen fra Dog Web? Det må da være like godt som en scannet versjon av papiret. Tross alt, på Dog Web får man ikke til å manipulere, noe man sikkert kan på en papir versjon. Så det burde jo holde for arrangøren.

Fikk ikke til print screen, av en eller annen grunn. Og, nå er jeg litt vel blond her altså, men får man en digital versjon av noe når man printer screen? (Det er en funksjon jeg aldri har brukt, tror jeg). Men jeg har faktisk klart å lagre siden fra dogweb nå da (applaus!), men da fikk jeg et MHTML-dokument (!) på over 1 MB ... Og dette dokumentet får jeg ikke til å sende som vedlegg på mail, da blir det bare koder. Herregud så slitsomt å være tett i nøtta/dataukyndig!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fikk ikke til print screen, av en eller annen grunn. Og, nå er jeg litt vel blond her altså, men får man en digital versjon av noe når man printer screen? (Det er en funksjon jeg aldri har brukt, tror jeg). Men jeg har faktisk klart å lagre siden fra dogweb nå da (applaus!), men da fikk jeg et MHTML-dokument (!) på over 1 MB ... Og dette dokumentet får jeg ikke til å sende som vedlegg på mail, da blir det bare koder. Herregud så slitsomt å være tett i nøtta/dataukyndig!

Har du stasjonær pc? Trykk print screen, åpne et redigeringsprogram (photoshop/paint etc) og trykk ctrl + v :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig ot: Men får dere sett stamtavlene til alle hundene på dogweb? Det får nemlig ikke jeg :wub: Uansett hva slags rase eller hund jeg søker på kommer det ikke opp noen stamtavle. :D

Jeg har samme problem.. men lurer på om det skylder at PC'en min er så liten, derfor er skjermen for liten på en måte.. Har fått beskjed om det på andre websider, at skjermen er for liten (eller de ber meg skifte skjermmodus).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har sikkert for liten skjerm jeg også. Stamtavla på Dogweb har to scrollefelt som gjør at jeg ikke kan lagre den på vanlig vis. Jeg får scanne på jobben i morgen (minn meg på at min egen scanner skal ha juling).

Men jeg synes at Dogweb skulle hatt nedlastbare stamtavler. :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini

Veldig ot: Men får dere sett stamtavlene til alle hundene på dogweb? Det får nemlig ikke jeg :wub: Uansett hva slags rase eller hund jeg søker på kommer det ikke opp noen stamtavle. :D

Kommer an på hvilken nettleser man bruker. Fungerer ikke i Opera og FF hos meg, men i IE så ser jeg stamtavlene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...