Gå til innhold
Hundesonen.no

Navn!?


idaasp

Recommended Posts

Skrevet

Prøv å finne et tema, da er det enklere å finne navn :wub:

Selv bruker jeg gudenavn som tema, det er mange bra å velge i.. :o

Skrevet

Vi hadde en Bull Terrier i nabolaget tidligere som het Hassan. Det synes jeg var et kongenavn på en englehvit snåling. Ville kanskje gått for noe i den banen? Mustafa eller Lille Amir muligens.

Skrevet

Da jeg var barn leste jeg dyrefortellinger skrevet av Rudyard Kipling (han som skrev jungelboken). Han skrev mange, litt underlige dyrefortellinger (noveller, ikke hele bøker som jungelboken), litt hjerteskjærende og. Det var "mongoosen Rikkitikkitaki" feks (han spiste slanger), men han skrev også om bullterrieren Garm. Nå må jeg innrømme at jeg husker ikke historien, men kanskje du kunne funnet den, lest den og sjekket om kanskje det var et navn som kunne kle søtnosen? (Ja, jeg synes bullterriere er nydelige..)

edit: forresten ved nærmere ettertanke tror jeg den het Gorm, ikke Garm. Tar litt tid å få åpnet minneboksen i skolten her..

Skrevet

Ah, så mange brae forslag! :icon_redface:

Pan: Å finne et tema hadde kanskje vært smart ja! Skal absulutt prøve det før jeg bestemmer meg helt! :getlost:

Uff, synes det er så vanskelig med navn, spesielt til en sånn unik skapning som bull terrieren, haha :innocent:

Skrevet

Jeg liker også Otto, det er både menneskenavn og hundenavn.

Eller så er et jo mulig med tema "musikk" (min hund heter Jazz) som Rock, Blues, Funk ol. Hva med tema "tilstander" som Rå, Vilter, Munter, Glad (noe bullterriern i alle fall er), Tøff. Hva med navn på krigere? Saladin betyr svart kriger tror jeg. Det finnes sikkert noe for hvit også.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...