Gå til innhold
Hundesonen.no

Pass av Basenji?


Wednesday

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er syk, og skal gjennom et meget intensivt behandlingsopplegg. Dette opplegget vil gå tre ganger i uka i 6 mnd. I begynnelsen kommer det til å være slitsomt og tøft, og da er det ikke så greit å ha en krevende hund som trenger tur og masse oppmerksomhet... Jeg må og vil beholde han, men trenger hjelp den første tida behandlingen varer. Jeg ser for meg et par-tre uker.

Så om det er noen her som har mulighet, eller kjenner noen som har mulighet, til å ha en liten basenjigutt hos seg en tid? Jeg vil gjerne ha han så nærme meg som mulig, i Østfold-området, slik at jeg kan besøke han og ha han hjemme de dagene jeg klarer... Dette er altså IKKE hele behandlingstiden, men 2-3 uker. Eventuelt noen dager i uka. Kommer an på hvordan jeg tar det... Håper virkelig noen kan hjelpe meg, spørre litt rundt?

Han er en snill hund, men noe krevende. Basenjigutt på 14 mnd.

Skrevet

Når er det snakk om eventuelt? Har fryktelig lyst til å hjelpe deg, men spørs vel om det lar seg gjøre, siden jeg venter valp selv nå.

Skrevet

Takk for svar :blink: Jeg er litt usikker på når det blir, men de sa muligens om 2-3 uker allerede. Så da er vel du travelt opptatt med valp, Raksha :blink: Men har muuuuuuligens kanskje funnet noe nå.

Skrevet

Hmm vet ikke helt hvor langt det er jeg. Men Moelv ligger i hedmark kommune i nærheten av Gjøvik.

Som sagt om det ikke er for langt unna og jeg får sjekka at jeg ikke skal noe annet, så stiller jeg gjerne opp.

Skrevet

Hvordan er han med andre hanner? Jeg har en hann selv på samme alder. Jeg bor i Sarp, og kan kanskje hjelpe til litt.

Han har vært fin med andre hanner hittil! Lekte med en på 10 mnd senest i stad, ingen problem! Vi ble angrepet av en stor schäfer en gang, men da bare trakk han seg unna.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...