Gå til innhold
Hundesonen.no

Pass av Basenji?


Wednesday

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er syk, og skal gjennom et meget intensivt behandlingsopplegg. Dette opplegget vil gå tre ganger i uka i 6 mnd. I begynnelsen kommer det til å være slitsomt og tøft, og da er det ikke så greit å ha en krevende hund som trenger tur og masse oppmerksomhet... Jeg må og vil beholde han, men trenger hjelp den første tida behandlingen varer. Jeg ser for meg et par-tre uker.

Så om det er noen her som har mulighet, eller kjenner noen som har mulighet, til å ha en liten basenjigutt hos seg en tid? Jeg vil gjerne ha han så nærme meg som mulig, i Østfold-området, slik at jeg kan besøke han og ha han hjemme de dagene jeg klarer... Dette er altså IKKE hele behandlingstiden, men 2-3 uker. Eventuelt noen dager i uka. Kommer an på hvordan jeg tar det... Håper virkelig noen kan hjelpe meg, spørre litt rundt?

Han er en snill hund, men noe krevende. Basenjigutt på 14 mnd.

Skrevet

Når er det snakk om eventuelt? Har fryktelig lyst til å hjelpe deg, men spørs vel om det lar seg gjøre, siden jeg venter valp selv nå.

Skrevet

Takk for svar :blink: Jeg er litt usikker på når det blir, men de sa muligens om 2-3 uker allerede. Så da er vel du travelt opptatt med valp, Raksha :blink: Men har muuuuuuligens kanskje funnet noe nå.

Skrevet

Hmm vet ikke helt hvor langt det er jeg. Men Moelv ligger i hedmark kommune i nærheten av Gjøvik.

Som sagt om det ikke er for langt unna og jeg får sjekka at jeg ikke skal noe annet, så stiller jeg gjerne opp.

Skrevet

Hvordan er han med andre hanner? Jeg har en hann selv på samme alder. Jeg bor i Sarp, og kan kanskje hjelpe til litt.

Han har vært fin med andre hanner hittil! Lekte med en på 10 mnd senest i stad, ingen problem! Vi ble angrepet av en stor schäfer en gang, men da bare trakk han seg unna.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...