Gå til innhold
Hundesonen.no

Frysetørket ben..


Zeagle

Recommended Posts

Vi har kjøpt frysetørket ben til Nemi-jenten vår. Hun ser ut som hun aldri har smakt noe bedre! :lol: Det vi lurer på er om det bare kan ligge slik at hun kan spise når hun vil, eller om hun blir dårlig i magen av for mye??? Hun er hvertfall veldig ivrig og storkoser seg, og i og med at hun bare har vært her i to dager tenkte vi hun fortjente litt ekstra!! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

sikkert deilig for henne med noe godt å gnage på.

vi har selv rått ben liggendes i frysen som får et av en gang blandt og da lar vi dem spise opp beina, eller lar dem ha dem til de er totalt uinnteresange for dem da tar vi dem vekk.

mine hunder har en tendens til å få litt hard mage når de spiser bein men ellers er det ikke noe verre enn det. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ikke noe problem å lage selv.

jeg har ofte kokt lever til hundene mine, jeg skjærer dem opp i små treninger og koker de en liten stund (til de blir grå) så er de ferdig, trenger ikke å koke dem lenge.

hundene tar jo helt av når de kjenner lever lukten her i huset.

men jeg har aldrig prøvd å tørke dem (det gjøres i stekovnen) tenkte jeg skulle prøve det neste gang jeg lager slikt. :wink:

det koster jo ike mere enn ca 10-15 kroner for kiloet for en storfe lever og da er jo det mye billigere enn å bruke frysetørket som en kjøper i butikken. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Chicka har alltid bein liggende i kurven sin, hun har en egen kurv med bein, leker og en tennisball.

TIPS til dere som gir frysetørret gobit, det finnes frysetørret lever på Rema i dyrehyllen til 25kr for 100gram, myye billigere!! :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...