Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva er et godt "bykløv"?


julnil

Recommended Posts

Skrevet

Er på leting etter et kløv for byturer/gåturer.

Skal ikke være noe svært, men et lite og lett kløv.

Må sitte godt på dalmatinere og være god ergonomisk.

Noen forslag?

Skrevet

Ruffwear eller ligendene type kløver vil være utmerket tenker jeg, det er ikke stort å få plass i dem og de sitter godt :wub:

Skrevet

Til seleverkstedets rev står det at den egner seg til hunder opp til 30 kilo ca, og jeg vil jo tro at Mario veier mer enn det, uansett høres det ut som det isåfall blir akkurat på grensen.

Jeg driver og ser på approach-pack kløven til ruffwear, skal finne frem målebåndet nå. Er på nippet til å bestille tror jeg :wub:

Skrevet

Eventuelt har du sleverkstedets "Rev". Litt nede på sida der.

Manmat Norge har en enkel kløv.

Howling Dog Alsaka har også en enkel og billig kløv (ganske langt nede på siden deres).

Ingen av disse er beregnet for tunge bører, men som enkel og lett bæring er det ikke noe problem.

Likte Seleverkstedets Rev, synd den nok blir for liten

Lola Pagola: Den nye til Ruffwear så bra ut ja

Da har jeg noen alternativer å se på. Takk :wub:

Skrevet

jeg har selv ruffwear sin og fornøyd med den. den er lett og ta av/på. har hurtigutløsning på veskene, og mye og bra polstring og lett og justere så den sitter bra på hunden.

egenvekt på den er heller ikke mye, ink. vannballong tilpasset ene vesken =) anbefaler denne som dagstur kløv.

Skrevet

Hvordan måler man livvidden til en hund? Hvor er det de mener man skal måle da?

Er livviddestr som står oppført på ruffwears kløv.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...