Gå til innhold
Hundesonen.no

Hannhund og baller


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en portugisisk vannhund og jeg har lagt merke til at det ser ut som han har et ekstra sett med ballesteiner når han blir opphisset. Ja, det høres rart ut og det er sikkert en forklaring på det, men la meg forklare:

Hvis jeg starter foran ved penis har han to ganske harde kuler helt bakerst på penis når penis er stiv/halvstiv. I tillegg til dette har han to normale baller nesten helt bak ved anus - disse er der da hele tiden.

Er dette normalt? Hvorfor kommer disse harde kulene frem når han blir opphisset?

Skrevet

Ja det er de som svulmer opp og setter seg fast i kjeden til hunnen tror jeg. Ble litt overasket jeg også første gang jeg så det på min, trodde at nå hadde ballene tatt seg en tur :ahappy:

Skrevet

Må bare komme med et tillegspørsmål, men når penis er stiv/halvstiv og de kulene kommer fram, betyr det at hunden er seksuelt opphisset eller bare litt ivrig?

På min hannhund som er midt i sin verste pubertetsalder (11 mnd) så er snoppen på luftetur maaaaange ganger om dagen, penis er alltid stiv på morgenen når vi våkner, når vi leker og ellers når han er ivrig og hisser seg opp, særlig når jeg har vært borte fra han og kommer igjen.

Skjønner ikke helt hvordan dette kan være seksuell opphisselse retta mot meg?! Make no sense... Eller?

Skrevet

Nitro har også den litt ute nå og da, og noen ganger når han blir for ivrig, virker det som at han får vondt eller at det blir ubehagelig og han må slikke seg (hvis den kommer langt ut).

Tror ikke det er bevisst rettet mot deg, men hormonene raser slik at han føler sikkert mye rart for tiden. :D Nitro kan bli litt ivrig når han herjer med den andre tispa vår. Oppgira i leken. Da jeg kjente de kulene første gang, lå han bare iro. (så kulene først, og så kjente jeg på dem fordi jeg lurte på hva det var) Han virket ikke opphisset på noe vis egentlig.

Men som tenåringen flest, kan kåtheten dukke opp når man minst aner det. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...