Gå til innhold
Hundesonen.no

Romjulstur


Gjest

Recommended Posts

Vi vil også være med! Men har en litt tøff hannhund... Vet ikke hvordan deres hunder er, jeg? Han gjør ingenting, men skal liksom kjefte. Hadde hatt godt av å bli satt litt på plass. Pleier å gå bra når han er løs :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal dobbeltsjekke på om det er noen planer, men vi er så absolutt med :lol:

Og om noen kanskje muligens har lyst til å plukke meg og Zaira opp på Kjelsås stasjon? og tilbake igjen dit?

Bussholdeplassen var temmelig langt ifra selve skogsplassen så jeg sist og det er ikke akkurat gangsikre veier. Så om noen vil det er det supert!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi vil også være med! Men har en litt tøff hannhund... Vet ikke hvordan deres hunder er, jeg? Han gjør ingenting, men skal liksom kjefte. Hadde hatt godt av å bli satt litt på plass. Pleier å gå bra når han er løs :lol:

Det er ok, men jeg har en hund som er veldig myk og lett blir mobbeoffer. Om han er tøff mot henne hadde det vært fint om du tok han i bånd ;)

Det skal også være med to små hannhunder på turen han må kunne oppføre seg mot.

Kanskje vi kan være med? ;)

Ja, jippi ;)

Vi vil veldig gjerne være. :) Hvor i Maridalen hadde dere tenkt å gå tur?

Det har vi ikke blitt enige om, åpen for forslag ;)

Edit: Yvonne hvor ligger stasjonen? Jeg kan plukke dere opp hvis jeg kjører forbi?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi vil også være med! Men har en litt tøff hannhund... Vet ikke hvordan deres hunder er, jeg? Han gjør ingenting, men skal liksom kjefte. Hadde hatt godt av å bli satt litt på plass. Pleier å gå bra når han er løs :lol:

Så lenge han ikke er ufin mot de andre hundene eller lager "dårlig stemning" burde det gå greit :) Eventuelt så er jo bånd en løsning, som Marie nevnte.

Hyggelig at du vil være med!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Scilos vil nok veldig gjerne være med, hvis vi er kommet hjem fra Lillehammer. Tror nok vi er der enda da, men det blir kanskje flere turer. Han er bittelitt pysete, så hvis det er med noen som tøffer seg, er det ikke sikkert han vil heller. :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han pleier å være veldig snill mot tisper, det har aldri vært noe problem før. Kan ta han i bånd og så ser vi hvordan ting går :wub:

Det høres bra ut :P

Håper dere får til å være med dere andre :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ida, jeg tar selvfølgelig min i bånd om han tøffer seg. Vil ikke ødelegge for dere andre! Kan hende han vil bjeffe litt når han er i bånd da, fordi han syns det er fryktelig dårlig gjort at andre får leke når han må gå i bånd. :wub: Han har blitt veldig mye bedre nå, spesielt når det er mange hunder der. Nå bryr han seg egentlig ikke så veldig mye om andre hunder, men syns det er greit å si i fra likevel! Uansett, han har utrolig godt av å bare være i nærheten av andre hunder. Har også en collie hann som blir med, han er verdens snilleste. Har aldri gjort noen noe, så hvis det er noen hunder som er litt redde så kan de gjerne hilse på han. Dette blir koselig! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tinka og jeg er gjerne med. Mulig jeg kan sitte på med deg Marie? Kan alltids gå bort til broen over Lysaker-elva :o

Ja det kan du kanskje men det er mulig jeg skal kjøre fra Sandvika istedet, sier fra nærmere. :cool:

Chili har dessverre fått løpetid, så vi blir ikke med likevel. Håper vi får blitt med på sonentur en annen gang(hvis det blir). ;)

Ok, men det håper jeg det blir ihvertfall ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja det kan du kanskje men det er mulig jeg skal kjøre fra Sandvika istedet, sier fra nærmere. :cool:

Ok! Går jo også an å ta buss ;) Bare si ifra når det nærmer seg da!

Tinka er heldigvis akkurat ferdig med løpetid, men feiret Julaften med noen venner.. så hun slapp og stresse opp de to andre hannhundene i familien! :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå gleder jeg meg, altså! Hvor skal vi møtes? :lol:

Godt spørsmål.. noen med noe forslag?

Jeg vet bare om et sted, men det er ganske langt inn (innover fra kirka).

Er jo greit når man er mange og ikke gå der alle andre går kanskje?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...