Jump to content
Hundesonen.no

Whatuas pisolo IV.


Ulvinne

Recommended Posts

Etter mye tenking,grubling og søvnløse netter har jeg nå endelig fått et fantastisk sjarmerendebartetryne i hus! :flowers:

Ricco er en Briard hanne på 3 år, veldig rolig,kosete og glad i livet!

Jeg ser allerede at han er en ganske så smart "liten" tass, så jeg tenkte å prøve meg litt på klikkerttrening,spor og muligens litt agility sånn for morro skyld.

Jeg trodde aldri jeg skulle si det her,men det spørs om ikke vi prøver oss på en utstilling eller tre også etterhvert.. :wub:

Han har nettopp kommet i hus så har ikke sååå mye info enda,men skriver mer når vi har blitt litt bedre kjent!

post-582-12607115022535.jpg

Link to comment
Share on other sites

Grattis med å ha fått en Chewbacca i hus *ler*. Sorry at jeg ikke fikk kommet i går, men langtur og diverse andre aktiviteter tok litt for mye på en gammal kropp *ler*. Håper vi kan treffes så jeg får sett ham en gang! Og ja - klart dere må driste dere en tur på utstilling !!

Link to comment
Share on other sites

Grattis med å ha fått en Chewbacca i hus *ler*. Sorry at jeg ikke fikk kommet i går, men langtur og diverse andre aktiviteter tok litt for mye på en gammal kropp *ler*. Håper vi kan treffes så jeg får sett ham en gang! Og ja - klart dere må driste dere en tur på utstilling !

haha! takk! :wub:

Det går helt fint! jeg er ledig på dagtid hele denne uka bortsett fra torsdag og fredag. Neste uke har jeg absolutt ingen planer så..hadde vært koselig og hilse på deg! :flowers:

Link to comment
Share on other sites

Etter mye tenking,grubling og søvnløse netter har jeg nå endelig fått et fantastisk sjarmerendebartetryne i hus! :flowers:

Ricco er en Briard hanne på 3 år, veldig rolig,kosete og glad i livet!

Jeg ser allerede at han er en ganske så smart "liten" tass, så jeg tenkte å prøve meg litt på klikkerttrening,spor og muligens litt agility sånn for morro skyld.

Jeg trodde aldri jeg skulle si det her,men det spørs om ikke vi prøver oss på en utstilling eller tre også etterhvert.. :wub:

Han har nettopp kommet i hus så har ikke sååå mye info enda,men skriver mer når vi har blitt litt bedre kjent!

Jeg er litt sjalu, kjenner jeg ... :)

Grattis! :)

Link to comment
Share on other sites

Jeg er litt sjalu, kjenner jeg ... :)

Grattis! :)

tihi.. jeg skal prøve å få tatt mer bilder i morra, han har den peneste holdninga jeg noengang har sett på en hund! også den måten å løpe på da,ser ut som han svever! :wub:

tihi.. jeg skal prøve å få tatt mer bilder i morra, han har den peneste holdninga jeg noengang har sett på en hund! også den måten å løpe på da,ser ut som han svever! :)

Laga blogg!Fått inn litt bilder og tekst men tar litt tid før alt er på plass. :flowers:

EDIT: Link: http://tanricka.wordpress.com/

Link to comment
Share on other sites

Laga blogg!Fått inn litt bilder og tekst men tar litt tid før alt er på plass. :thumbs:

EDIT: Link: http://tanricka.wordpress.com/

Å så moro at du har laget blogg om ham, da :banana:. Det skal bli fint å følge med på. Jeg rekker nok antakelig ingen møter nå før jul - jeg jobber jo på dagtid, og drar til Trøndelag til helga - men kanskje en dag etter jul ? Han ser fin ut, gutten :blink:

Link to comment
Share on other sites

Å så moro at du har laget blogg om ham, da :thumbs:. Det skal bli fint å følge med på. Jeg rekker nok antakelig ingen møter nå før jul - jeg jobber jo på dagtid, og drar til Trøndelag til helga - men kanskje en dag etter jul ? Han ser fin ut, gutten :banana:

Jeg skal prøve å være flink til og oppdatere også..hehe..

Skavise! Litt avhenig av når på dagen men jeg er garantert ledig mellom 31 des og 10 jan. Noen dager i romjula. Men det kan vi jo avtale litt nærmere! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...