Gå til innhold
Hundesonen.no

Whatuas pisolo IV.


Ulvinne

Recommended Posts

Etter mye tenking,grubling og søvnløse netter har jeg nå endelig fått et fantastisk sjarmerendebartetryne i hus! :flowers:

Ricco er en Briard hanne på 3 år, veldig rolig,kosete og glad i livet!

Jeg ser allerede at han er en ganske så smart "liten" tass, så jeg tenkte å prøve meg litt på klikkerttrening,spor og muligens litt agility sånn for morro skyld.

Jeg trodde aldri jeg skulle si det her,men det spørs om ikke vi prøver oss på en utstilling eller tre også etterhvert.. :wub:

Han har nettopp kommet i hus så har ikke sååå mye info enda,men skriver mer når vi har blitt litt bedre kjent!

post-582-12607115022535.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis med å ha fått en Chewbacca i hus *ler*. Sorry at jeg ikke fikk kommet i går, men langtur og diverse andre aktiviteter tok litt for mye på en gammal kropp *ler*. Håper vi kan treffes så jeg får sett ham en gang! Og ja - klart dere må driste dere en tur på utstilling !!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis med å ha fått en Chewbacca i hus *ler*. Sorry at jeg ikke fikk kommet i går, men langtur og diverse andre aktiviteter tok litt for mye på en gammal kropp *ler*. Håper vi kan treffes så jeg får sett ham en gang! Og ja - klart dere må driste dere en tur på utstilling !

haha! takk! :wub:

Det går helt fint! jeg er ledig på dagtid hele denne uka bortsett fra torsdag og fredag. Neste uke har jeg absolutt ingen planer så..hadde vært koselig og hilse på deg! :flowers:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Etter mye tenking,grubling og søvnløse netter har jeg nå endelig fått et fantastisk sjarmerendebartetryne i hus! :flowers:

Ricco er en Briard hanne på 3 år, veldig rolig,kosete og glad i livet!

Jeg ser allerede at han er en ganske så smart "liten" tass, så jeg tenkte å prøve meg litt på klikkerttrening,spor og muligens litt agility sånn for morro skyld.

Jeg trodde aldri jeg skulle si det her,men det spørs om ikke vi prøver oss på en utstilling eller tre også etterhvert.. :wub:

Han har nettopp kommet i hus så har ikke sååå mye info enda,men skriver mer når vi har blitt litt bedre kjent!

Jeg er litt sjalu, kjenner jeg ... :)

Grattis! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er litt sjalu, kjenner jeg ... :)

Grattis! :)

tihi.. jeg skal prøve å få tatt mer bilder i morra, han har den peneste holdninga jeg noengang har sett på en hund! også den måten å løpe på da,ser ut som han svever! :wub:

tihi.. jeg skal prøve å få tatt mer bilder i morra, han har den peneste holdninga jeg noengang har sett på en hund! også den måten å løpe på da,ser ut som han svever! :)

Laga blogg!Fått inn litt bilder og tekst men tar litt tid før alt er på plass. :flowers:

EDIT: Link: http://tanricka.wordpress.com/

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Laga blogg!Fått inn litt bilder og tekst men tar litt tid før alt er på plass. :thumbs:

EDIT: Link: http://tanricka.wordpress.com/

Å så moro at du har laget blogg om ham, da :banana:. Det skal bli fint å følge med på. Jeg rekker nok antakelig ingen møter nå før jul - jeg jobber jo på dagtid, og drar til Trøndelag til helga - men kanskje en dag etter jul ? Han ser fin ut, gutten :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å så moro at du har laget blogg om ham, da :thumbs:. Det skal bli fint å følge med på. Jeg rekker nok antakelig ingen møter nå før jul - jeg jobber jo på dagtid, og drar til Trøndelag til helga - men kanskje en dag etter jul ? Han ser fin ut, gutten :banana:

Jeg skal prøve å være flink til og oppdatere også..hehe..

Skavise! Litt avhenig av når på dagen men jeg er garantert ledig mellom 31 des og 10 jan. Noen dager i romjula. Men det kan vi jo avtale litt nærmere! :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...