Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hågakollen`s Raia 26.09.01- 08.12.09

I dag fikk du slippe lille jenta mi og det var utrolig vondt å ta farvel. Skulle så gjerne hatt flere år med deg, tida har gått så alfor fort og det føles som vi fikk for liten tid. Men du orket ikke mere nå, etter en natt med det ene anfallet etter det andre så kunne du ikke stå og jeg fikk ikke kontakt med deg. Så da valgte jeg å gi deg en verdig avsluttning, jeg var der for deg i dag som jeg alltid har vært. Du fikk sovne stille inn i armene mine.. Du har alltid vært min spesielle øyesten fra første gangen jeg så deg, aldri mer skal du krølle deg sammen på fanget mitt eller komme med pratelyder, vrikke på hele kroppen og se på meg med de utrolig nydelige øynene dine:-(.Til tross for at Troja og Morgan fremdeles er her, så føles det så ubeskrivelig tomt ut uten deg, tar meg å kikke etter deg og rope på deg flere ganger. Kommer til å savne den myke gode setter pelsen din under dyna om natta, hvem skal være dynevarmeren min nå?.. Det gjør vondt i magen, og det verker i hjertet mitt, savner deg mer enn ord kan beskrive. Skulle så gjerne ønske vi fikk mere tid sammen,men jeg vet at du har det bra nå. Ta vare på hverandre du og Rollo til vi ses igjen. Elsker deg lille nydelige dumlefrøkna mi. Hvil i fred jenta mi.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...