Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstyr til hund


Guest Elisek

Recommended Posts

Hvilket utstyr burde en BC ha?

Jeg har kjøpt:

- Bur

- Dekken

- Trekk til å ha i bilen

- Børste

- Shampo

- Tørrfór

- Godbiter

- Dentastix

- Kurv

- Kloklippetang

- Halsbånd

- Turbånd

Har jeg glemt noe?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Julepresangen vel :hmm: hihi, hvis du har lyst kan du kjøpe en hel masse men så kommer det helt ann på hva dere har brukt for og jeg syntes det så ut som en god start. Potesaks altså en saks som er beregnet til å klippe hår mellom tredeputene på labbene så at det ikke fester seg så mye snø der. Skarp saks til å klippe bort pels opp til hel på bakbeinet og ulveklo på forbeinet. Dette er fordi da fester det seg ikke så mye møkk som hunden drar inn i huset. Kan være godt å ha en stålkam til å greie floker, men se hvor flokete hunden blir først.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg ville hatt en sele og langline (turbånd?)

og kanskje en liten sånn førstehjelps mappe liggende.

vi har også redningsvest, nomesele(dra sele) strikk til sela, bilbur, treningsleke og inneleke, klikker-lager (for de som klikker) liten skål (doggie zen, for klikkere) og musematte/targetstick (for klikkere)

potesaks har jeg ikke trengt på min bc enda, så om det skulle trengt så tror ikke jeg at jeg invisterer i en til 3-400, da får kjøkkensaksen med stump ende holde.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...