Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny hundeeier


Guest Elisek

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Jeg heter Elise, og sammen med min samboer har vi fått vår første hund! Dette er stort for meg da jeg har elsket hunder og mast om en siden jeg lærte hva en hund er for noe. Balder er en 8 (!) år gammel omplasseringshund. Han bjeffer ikke og er ellers kvikk, leken og snill. Han er en korthåret border collie med noe engelsk setter i seg.

Er det flere her med border collie her?

Skrevet

Jeg har bc og hadde også bc-blanding som første hund. Hun var en skikkelig aktiv valp og jeg gjorde nok alle feil jeg kunne finne på å gjøre med henne! :rolleyes2: Men hun ble ikke så verst som voksen likevel hun faktisk! :P

Gratulerer med hund! Håper dere får beholde han i mange år og at dere får det flott sammen! Og så vil jeg også gjerne se bilde selvfølgelig! :P

Skrevet

IMG_0454.jpg

Takk alle sammen! her er et bilde av han.

Så flott han er! Jaggu var han lik på min!=D Helt make tegninger på de omtrent, bare at min er mørk helt til snutetippen!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...