Gå til innhold
Hundesonen.no

Tilas møte med ilderne!


pippin

Recommended Posts

Idag fikk jeg igjen ilderne å da måtte de få møtes. Vi starter rolig met dette slik at de ikke skal bli for stresset. Tila var ganske så ivrig og ble litt stresset men roet seg fort ned igjen.. Bildene er tatt med digitalkamera så derfor den crappye kvaliteten.. :)

Først fikk de velkomst"gave" av oss. Eggeplomme og det er nam nam!

egg.jpg

Herregud hva er det du har med deg??

Tila_milo10.jpg

Lukta ganske rart her ja...

Tila_milo9.jpg

Litt hilsing via reiseburet

Tila_milo6.jpg

Skulle gjerne vært med inn altså...

Tila_milo5.jpg

Buret er ordnet og Tila får komme inn å hilse på

Tila_milo8.jpg

Tila_milo7.jpg

Så fikk Milo hilse på face2face.. Tila var IVRIG.. Men var rolig når hun fikk beskjed om det. Stolt over henne da ja.. :)

Tila_milo1.jpg

Litt leking ble det..

Tila_milo2.jpg

Tila_milo3.jpg

Maten min altså..

Tila_milo4.jpg

Haki glefser litt mer og er mer usikker så han fikk ta det litt rolig ikveld. Jeg er kjempeglad over at det har gått SÅ bra! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åååh ildere! Herlige små dyr, og flinke Tila! :rolleyes2:

Da jeg bodde på internat da jeg gikk grunnkurs hadde et par av naboene ildere, og et par av dem pleide å leke sammen hundene våre (to var litt for hissige med tennene til det). Herlige dyr når de er godt vant til mennesker og trygg på dem. Et par av dem ble hentet på pelsdyrfarmen til skolen som valper, og det var ikke alle av dem som ble helt håndtam. Og de der biter sabla vondt når de først biter, men så søøøte og morsomme.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Stoffbur var jo en idé! Det tror jeg ikke hun har noe forhold til fra før, så da er det kanskje mulig å begynne helt fra start med positive assosiasjoner. Det skal jeg prøve!
    • Det høres jo ut som du må jobbe med å gjøre bil til noe mer positivt som et separat prosjekt. Det fikser du! Kan du ha med bur på trening og sette ut et annet sted for pause/hvile? Eller teppe et sted du kan binde henne? Vil et stoffbur funke og være annerledes nok til å senke terskelen litt? Kompostgrinder?
    • Det viser seg nå at hun rett og slett har traumer relatert til bilkjøring og spesielt det å bli forlatt alene i bil. Det er såpass alvorlig at jeg ikke har lyst til å gå nærmere inn på det ettersom tidligere eier ikke er her og kan forsvare seg, men dette gjør det ekstremt vanskelig både å gå på kurs og delta på treninger, ettersom jeg ikke kan "pause" henne i bil (da blir hun så stressa at det ikke er mulig å få kontakt med henne i det hele tatt). Hun har rett og slett ingen steder å slappe av på kurs/trening. Dette er utrolig fortvilende og jeg kjenner meg litt motløs akkurat nå... Hun er veldig trenbar og en kjempesøt hund innafor de rammene der hun føler seg trygg, men skal jeg ha sjans til å få gjort noe med øvrig problematferd (som det viser seg å være mye av) må vi gå på kurs og trene...
    • Takk, er veldig trist men vi fikk over 12 år sammen så litt trøst i de gode dagene.
    • Kondolerer❤️💔 Er vondt å miste sin beste venn🌸
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...