Gå til innhold
Hundesonen.no

Hodebruk til slitsom schæfer


Margrete

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har vært så utrolig dum at jeg har gjort for mye med schæferdyret uten avknapp. Så nå er hun veldig slitsomt og finner ikke ro. Hun har vært ute med min far en times tid, trent litt inn og vært på to tisseturer. Nå kjeder hun seg igjen. Jeg orker ikke (nyoperert i kneet) å finne på noe med henne.

Så kanskje noen der ute har noen tips til hvordan jeg skal få henne til å roe seg ned. Hjernebry there is.

Skrevet

"Tigging på akseptabel måte"/flatdekk: hunden må ligge dønn i ro med hodet flatt ned, ikke en lyd, ikke en muskel skal røre seg. Strekk tiden. Rolig trening både for deg og hunden. :)

Skrevet

Innendørs godbitsøk er alltid en hit her. Dyret venter i gangen til jeg har gjemt godbiten, også blir heftig nesebruk til den er funnet. Det fine inne, er at det ikke nytter å følge sporene mine, for de er over alt :)

Jeg gjør det til en vane å avslutte etter 2-3 repetisjoner, så hunden ikke fortsetter å mase resten av kvelden...

Skrevet

-Fyll en kong eller lignende med noen godsaker som hun må jobbe for å få ut. Gjem evt. kongen slik at hun må lete etter den først.

-Gi henne et bein å gnage på.

-Belønn henne for å ligge på plassen sin

-Gå til et befolket sted og sett deg på en benk med henne. Det er utrolig slitsomt å være i ro *ler*

-Lær henne å holde posisjoner. Bruk gjerne omvendt lokking.

-Frishaping av triks.

Skrevet
-Fyll en kong eller lignende med noen godsaker som hun må jobbe for å få ut. Gjem evt. kongen slik at hun må lete etter den først.

Da må jeg jo løfte kroppen ;) Men må ut å hente den litt større metallen etterpå, så da får jeg ta med kongen.

-Gi henne et bein å gnage på.

:) Jeg har jo en hel elg i fryseren! Hvorfor tenkte jeg ikke på det i går?

-Gå til et befolket sted og sett deg på en benk med henne. Det er utrolig slitsomt å være i ro *ler*

Utrolig, men sant, det er hun veldig god på... ute... Certhund detta vet dere, de ligger i ro på utstillinger.

-Frishaping av triks.

Krever jo fantasi og slikt kan jo være skummelt med tanke på lp ;)

Tusen takk for råd alle sammen! :P Føler meg ekstremt mye bedre i kneet i dag, så da blir det litt lettere å orke noe annet.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...