Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpeshow i Andebu


Nowisclee

Recommended Posts

Noen andre som skal på valpeshowet i Andebu 06.desember? Har meldt på Lundii i dag, blir morro, og spennende, dette her! :) NKK Region Vestfold som arrangerer. :)

Har du noe mer informasjon om valpeshowet? Hvem som dømmer osv?

Er Andebu langt unna Lillestrøm?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har du noe mer informasjon om valpeshowet? Hvem som dømmer osv?

Er Andebu langt unna Lillestrøm?

Øhm, dommere er Mette Tufte, Elisabeth Olsen, Trond Storsveen og Trine Gustavsen. Aner ikke hvem som dømmer hva, dette står bare i en annonse i Hundesport nr 10. :) Er iallefall alle raser.

Ja, planen er at en liten tass her på 6 mnd. skal få debutere der :)

Så morro da! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så morro da! :)

Jepp, det blir spennende :) Eier er med som arrangør (sitter i styret i avd. Vestfold), så jeg skal visst stille ham :) Han har vært litt liten, men har kommet seg den siste tiden og blitt mer harmonisk og fått litt pels på kroppen, så da passer det fint. Spent på å se hvilken dommer vi ender opp med.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jepp, det blir spennende :) Eier er med som arrangør (sitter i styret i avd. Vestfold), så jeg skal visst stille ham :) Han har vært litt liten, men har kommet seg den siste tiden og blitt mer harmonisk og fått litt pels på kroppen, så da passer det fint. Spent på å se hvilken dommer vi ender opp med.

Ah, skjønner! Jeg gleder meg til å høre hva kritikk jeg får på Lundii jeg, og håper jeg får en dommer som har iallefall noe kjennskap til rasen slik at det blir en kritikk verdt å merke seg. :D Men hun er jo uansett verdens vakreste, flinkeste og fineste, så det. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det hadde vært gøy å se på!

Aldri stilt ut hund før, så må se åssen det gjøres. Vet ikke om jeg noen ganger kommer til å stille ut, siden jeg ikke aner åssen det gjøres. Men må få det med meg når det er i Vestfold!

Ja, ta deg turen, det er verdt det! :thumbsup: Utstilling er kjempemorro. Jeg har faktisk bare stilt ut selv EN gang før, men har vært med mye på utstilling pga jeg er del-eier på basenjien, som stilles ut ganske ofte. :whistle: Det er ikke så fryktelig vanskelig, det er mest morro! :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Jeg og ei venninne skal hvertfall bort å se på. Er jo ikke lange svippturen hjemmefra Sandefjord så. Er det noen som har noe tidspunkt? Bare lurer på når vi bør være der for å få med oss alle de nydelig valpisene :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...