Gå til innhold
Hundesonen.no

Sportrening 21./22. november?


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Den forrige sportreningsdagen vår gikk jo kjempefint, så det kunne jo kanskje være hyggelig å gjenta det? Siden jeg er slu og sleip foreslår jeg at vi tar det lørdag 21. eller søndag 22. november, siden det er den eneste helga jeg er ledig framover. :flowers:

Når det gjelder sted, var det jo i grunnen veldig greit å ha det der vi var forrige gang (altså på Sivilforsvarets parkeringsplass ved Ringvål/Hestsjøen-ish). Ellers er det jo mye fint sporterreng ved Nidarosbanen, men der kan det vel hende at andre også benytter seg av helga og drar for å trene (dessuten veit jeg ikke om det er noen som har veldig skuddredde hunder? For i så fall er det et veldig uegnet område å være på, liksom). En tredje mulighet er å ta av mot Dragsten fra veien som går rundt Jonsvatnet, også følge den veien til man kommer til parkeringsplassen ved stien som går inn til Saksvikvollen. Der er det en del ok terreng tror jeg, i tillegg brukes det ikke så mye når det ikke er snø.

Til sammen har vi vel nok ledige bilplasser til at de som ikke kjører kan få sitte på, så vi slipper å måtte ta det i nærheten av der bussen går. Jeg kjører i alle fall stasjonsvogn og har plass til 2-3 stykker til.

Skrevet

Vet ikke helt jeg, har veldig lyst til å være med. Men jeg kommer til å være veldig trøtt etter fredag, og Maja kommer sikkert til å være sliten etter en hel dag med trening - lørdag. Så tror nok desverre vi ikke kan komme den helga :flowers:

Skrevet

*doh*

Jeg må være hjemme på søndagen fra klokka ett og utover, så hvis jeg skal være med på trening da, må det skje tidlig. :aww: Sånn sett ser det ut til at lørdagen kanskje passer best for meg...

Skrevet
*klippe*

En tredje mulighet er å ta av mot Dragsten fra veien som går rundt Jonsvatnet, også følge den veien til man kommer til parkeringsplassen ved stien som går inn til Saksvikvollen. Der er det en del ok terreng tror jeg, i tillegg brukes det ikke så mye når det ikke er snø.

Området der er ett yndet område for de fleste som trener spor. Både for hundeklubber og politiet/forsvaret.

Vi kan dessverre ikke den helga, Junior fyller år den 22/11 og begge dagene er vi travelt opptatt med selskap :aww:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...