Gå til innhold
Hundesonen.no

Rue( 6 uker) født uten forbein...


Sissi

Recommended Posts

Og hva syntes sonenfolket om slike saker?

Rue( 6 uker) født uten forbein...

Får vondt i magen av og se på den lille der.... og syntes selv det er "bortkastet" resurser og bruke på en slik valp, når man tenker på hvor mange andre som kunne yte godt av hjelpen/pengene man sikkert bruker på den lille valpen som i tilegg har sjanser får mer normalt liv.. nei det blir bare helt feil i mine øyne.. Selv om man selvsagt skulle så gjerne ønske den et godt liv, men hvilket hundeliv får man uten frembein?

Edit: legge til noe..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes det er fullstendig forkastelig å forsøke å "redde" en slik valp. Ligger jo noen videoer ute på nett av en voksen slik hund som paraderes rundt som et sirkusdyr, hoppende på bakbeina. Det er faktisk litt forskjell på hvilke lemmer som mangler og på hvilken hund. Noen hunder kan leve et bra liv og leke og kommunisere med andre hunder med både ett og to bein mindre enn normalen, men når begge frambeina mangler, må ikke noen fortelle meg at det går. Fytti rakkern.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er faktisk andre sider ved det at alt skal reddes for enhver pris. Farmoren min ringte her en dag fordi hun hadde ett rådyr med knekt bein i hagen. Hun nektet å ringe viltnemda for å få den skutt fordi hun hadde sett på animal planet at ett rådyr hadde klart seg med tre bein.

Hun bor 1,5 time unna her og det hele endte med at to timer etter hun så den fikk hun naboen til å ringe. Når de kom var det vekk og de måtte kalle inn ettersøkshunder.

Helt grusomt at de ikke avliver valpen, en død hund lider ikke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stakkar... men om hun er frisk og fin ellers, så synes jeg hun skal få en sjanse jeg, når hun er blitt såpass gammel og.

uff nei, jeg vet ikke jeg.. vanskelig å ta stilling til synes jeg.

Enig der :o

Elsker den filmen om Faith. Men det var vanskelig av og til å ta henne som en vanlig hund :lol: Man følte liksom plutselig at hun var en menneske fordi hun gikk på to bein :) at hun tenke skal jeg gå inne den døren ellere den døren osv :) Men andre ganger så man at hun faktisk var en hund. Måten hun hilste på den ene hunden og at hun ristet seg som en normal hund osv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det der er bare trist :)

"This is the way God made her"... For en grusom gud... :lol:

Og dette med å gå på to bein, tenk så unaturlig belastning det er for kroppen. Tenk så mye slitasjeskader og vonter den hunden får/har...

Ved å avlive slike dyr slipper de å lide. Et avlivet dyr lider ikke, og siden dyrene lever i nuet har de ingen formening om hva det er å leve et godt og langt liv.

Hvordan skjedde det at det å være "human" er en så "inhuman" handling?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette er ren og skjær egosime. Hunder er ikke skapt for et liv med bare to bein, og det vil medføre belasningsskader etter en stund. Som vil forsårsake smerter etc.

Men de føler seg sikkert som verdens beste hundeeiere som skal redde alt da...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette er ren og skjær egosime. Hunder er ikke skapt for et liv med bare to bein, og det vil medføre belasningsskader etter en stund. Som vil forsårsake smerter etc.

Men de føler seg sikkert som verdens beste hundeeiere som skal redde alt da...

Enig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Huff... Valper som blir født med misdannelser fortjener at noen frigjør dem fra det så fort som mulig. Dette er på grensen til perverst..

Jeg synes det er noe annet å hjelpe hunder som får skader eller sykdom i voksen alder, enn å "ombygge" valper som er født ødelagte.. Er det snakk om små defekter som en liten operasjon kan fikse, javel - men om de mangler lemmer eller har andre alvorlige feil er det bare dårlig gjort.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...