Gå til innhold
Hundesonen.no

Elektrisk hår


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

OH my gooood, jeg vurderer å skinne meg!

Eller, fullt så ille er det ikke, men ja. Håret mitt er veldig elektrisk, og særlig nå om vinteren kan jeg ikke røre borti det uten at det både klistrer seg fast til panna og står ut fra hele hodet samtidig. Så, er det noen som har tips for å få mindre elektrisk hår? Finnes det noen vidunderprodukter, kanskje?

Skrevet

Akkurat som med hundene: Balsamspray! Enten sånn ferdig man kan kjøpe, eller så blander du en selv... Prøv deg frem m hvor mye vann kontra balsam du trenger, men jeg hadde prøvd med bare bittelitt balsam.

Men Natusan's gule flaske til barn er helt super - både til hundene og mitt eget hår.

Susanne

Skrevet

Jeg hadde det problemet før også... SÅÅÅÅÅÅ plagsomt.. Håret mitt er også ekstremt glatt, har ikke gått an å gjøre noe med det, spenner/klemmer sitter ikke i håret, strikk glir ut, sprayer holder ikke, umulig å tuppere, osv..

Har prøvd hundrevis av billige merker, men dessverre har ingen av dem fungert for å få vekk elektrisk hår :icon_redface: Heldigvis holder frisørproduktene under lenge, så blir ikke så dyrt egentlig. Hårkuren har jeg brukt litt over en boks av i år, og jeg tar hårkur 1-2 ganger i uken. Shampoen holder også mye lengre enn billig shampo, fordi man trenger mye mindre av den for å vaske håret. Er faktisk usikker på om det blir noe særlig dyrere i lengden..

Her er de tre tingene som virket for meg:

1. Ha i en krem i håret etter det er håndkletørt.

Jeg har brukt denne:

Kérastase; Climent Thermique

kerastase_ciment_thermique_leave_in_conditioner_for_weakened_hair.jpg

Denne beskytter også håret når man føner det, eller dersom man bruker rettetang/krølltang osv..

2. Skikkelig hårkur

Jeg har brukt denne:

Kérastase; Age Recharge

21Te11sw9yL._SL500_AA280_.jpg

3. Frisørshampoo + balsam

Jeg har brukt disse:

Kérastase; Bain Volumactive

oreal-kerastase-resistance-bain-volumactive-shampoo-fine-vulnerable-hair-04552551104.jpg

Kérastase; Volumintense

Lait_volumintense_AS1.JPG_e_b531446b815d841fa57ff7ac29559923.JPG

Det som fungerte aller best var shampoen + balsam. Det har aldri vært elektrisk etter dette. De får jeg heller ikke så glatt hår av, så er mulig å gjøre ting med håret mitt nå. Kan f.eks tuppere det, sette det opp i ulike frisyrer, bryke spenner i det osv..

Skrevet

Takk for tips! Da skal jeg prøve meg fram med balsamspray, og hvis ikke det fungerer får jeg vel investere i produktene Helle tipset om. (Jeg veit at det i lengden egentlig ikke blir dyrere, men Natusans spray er allikevel billigere å kjøpe, sånn i første omgang. :icon_redface:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...