Gå til innhold
Hundesonen.no

Trekke eller fylle?


MarteV

Recommended Posts

Skrevet

Flinke, uheldige oss.. Aila sine tenner hadde et sammenstøt med en stein idag, og knakk halve fortannen.. Vi har fått et valg; Trekke tannen eller fylle?

Hva ville dere gjort?

Skrevet
Flinke, uheldige oss.. Aila sine tenner hadde et sammenstøt med en stein idag, og knakk halve fortannen.. Vi har fått et valg; Trekke tannen eller fylle?

Hva ville dere gjort?

Trukket. Hadde det vært hjørnetann ville jeg kanskje prøvd å fylle først.

Skrevet
Kommer an på alder på hunden, men jeg ville fyllt på mine i mange år fremover om uhellet skulle vært ute.

Hun er bare 8 mnd! :icon_redface:

Skrevet

Hvilken tann er det? er det bare en av de små fortennene tror jeg kanskje trekking hadde vært like greit. Men her burde vel egentlig veterinæren kunna h noen gode råd.

Skrevet

Vet jeg er fæl, men må jo bare le litt.. Ser for meg Aila uten alle fortennene jeg da, haha!

Tror jeg hadde prøvd å redde tannen jeg altså.. Kanskje? Sleng ut bilde da!

Skrevet

Det er en av de to fremste. Var hos dyrlegen rett etter dette skjedde. Eneste hun ville si var at prismessig var trekking best. Billigst det. Men hun ga oss valget om å trekke eller fylle selv, hadde ikke noe tips. Hun hadde ikke noe formening om at det ene valget var bedre enn det andre. Smak og behag. :whistle:

Hadde det bare vært vinn eller forsvinn. Men valg, huff, jeg er elendig på valg. Syns da det er litt trist at hun skal gå tannløs resten av livet, hihi. Men kanskje det rett og slett er best? Ikke vet jeg!

Prata med en nabo her isted, hun lurte mest på om trekkingen kunne ha noe innvirkning på senere tannstilling.. Noen som vet? Med tanke på alder på hunden. Jeg kan lite om tenner, men vet jo selv at mine tenner har forandret stilling etter å ha mistet en i "gjengen", selv om jeg fikk beskjed om at det ikke var noen fare den gang! Men tannstilling-problemet på hunden streifet meg ikke før hun nevnte det :icon_redface:

Skrevet
Vet jeg er fæl, men må jo bare le litt.. Ser for meg Aila uten alle fortennene jeg da, haha!

Tror jeg hadde prøvd å redde tannen jeg altså.. Kanskje? Sleng ut bilde da!

Haha, du er fæl ja! Står jo i fare for min egen lille pirat!

Bilde ja, vi får gjøre et forsøk. Hun er lite fornøyd med all tafsingen i munnen sin, idag..så ingen garantier!

Skrevet

Hvis du har forsikring som dekker det hadde jeg fyllt tanna. Har selv en hund som har rotfyllt ei fortann (den ved siden av hjørnetanna) og det fungerer fint. Rotfylte den vel for ca 2,5 år siden. Mye penere og se på også :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...