Gå til innhold
Hundesonen.no

Etterlyser eiere til to hundevalper


Voffs

Recommended Posts

I følge kommentarfeltet har eieren meldt seg, men at han ikke får hundene tilbake før han kan bevise hvilken rase det er. Om det stemmer eller ikke vet jeg ikke.

bevise hva slags rase alaska husky er? vel ta med mor og far og ta DNA da.. det tar jo bare ukesvis. Herregud, det ligner ikke på forbudte raser en gang.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

"Politiet har likevel en mistanke om at hundene er av rasen australsk kelpie, men Kristiansen understreker at de ikke er helt sikre."

Er det bare jeg som er helt på jordet her? Hvis det skal være kelpie, så er det vel hvertfall working fremfor australsk? Og i mine øyne ligner de veldig mye mer på alaska huskey

Lenke til kommentar
Del på andre sider

"Politiet har likevel en mistanke om at hundene er av rasen australsk kelpie, men Kristiansen understreker at de ikke er helt sikre."

Er det bare jeg som er helt på jordet her? Hvis det skal være kelpie, så er det vel hvertfall working fremfor australsk? Og i mine øyne ligner de veldig mye mer på alaska huskey

Synes heller ikke at det ligner på kelpie. Hverken Working eller Australsk. Synes den ene ligner en del på en slank Lapsk Vallhund :twisted: Ellers er jeg enig med resten i at det ser ut som det Alaskan Huskies. Hvordan skal man bevise rase på slike da? :P Teit.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er vel oppdretter som har meldt seg, ikke eier? Og hvis han har moren burde det jo ikke være noe problem.

Red., det er visst oppdretter og eier av valpene... Nok en god grunn til å chippe. :twisted:

Men er det ikke litt rart at oppdretter bare har lagt inn en kommentar? Jeg ville ha laget et sant ******* og bedt journalistene om å ta tak i det skikkelig. Men ja, kanskje de holder på med det..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det der Kelpie som de nevner i artikkelen? Kanskje Jeanette kjenner til disse av utseende dersom det stemmer?

Om det er en Kelpie så er det en ung Working Kelpie i så fall. Working Kelpie har jeg ingen oversikt over.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hatt 50% BC-blanding. Eneste måten å holde ham fornøyd på var å gi ham oppgaver eller fysisk aktivitet, kontinuerlig. Alltid noe å fokusere på. Han var glad i sofakos, men klarte ikke engang slappe av i kroppen da. Tydlig glad og fornøyd med situasjonen, men vred seg som en ålemark, som om det å slappe av var direkte ukomfortabelt for ham. Tror ikke vi noen gang gikk en avslappet tur. Han lærte omsider å gå pent i bånd, men han vibrerte av energi mens han fokuserte på oppgaven. Gikk stakkato og så virkelig unaturlig ut. Foretrakk å få ulike oppgaver fortløpende, i flexiline. De gangene han fysisk slappet av i våken tilstand, noe han med årene lærte å gjøre, så virket han direkte deprimert og som om han var i en dyp eksistensiell krise. Ventet kun på neste to do. Nå var blandingen min kanskje en ekstrem variant, med mitokondrie-DNA fra en veldig aktiv miniatyr bruksrase, men også renraset BC som bare går tur i gangfart uten andre oppgaver, uten stress, det virker veldig ambisiøst.  Angående aktiviteter ellers: Min fikk aldri nok. Lange ski-/sykkelturer, ball, pinner og frisbee, agility og LP og hverdagstriks hjalp selvsagt med å ta brodden av stress så det var mulig å oppnå kontakt med ham og få ham behersket, men den MENGDEN mental og fysisk aktivitet som må til for å få en BC til å fremstå som rolig og avslappet uten indre stress og uten å se ut som dyp depresjon? Jeg fant den ikke. Uten noe å gnage på var alltid rastløs eller lå spent (bokstavelig talt) klar for neste move når han var våken. Jeg tenker en må tilpasse seg den rasen en har, ikke bare prøve forme en hvilken som helst rase til en slags standard for hva en anser som generelt god hundeadferd. Å gå tur er ikke en enkel oppgave for en BC. Å kreve avslappet spasertur uten "stresset" fokus på oppgaver virker urealistisk.  Min personlige mening fra anekdotisk erfaring. Om noen har en fasit, så gjelder selvsagt den.   
    • Du får sende en på Osloferie!
    • Du får det du trener på! Her har @Simira masse gode tips til deg. La hunden få oppgaver på tur som den må fokusere på, slik at hun ikke "trener" på stressnivået hun allerede har.  Variasjon er også bra, ikke sikkert hun trenger sykkeltur hver morgen eller å starte med agility før hver tur. Og sist men ikke minst, hun er 2 år. I gamledager sa vi at 1,5-2 år er omplasseringsalder, da mange hunder peaker på energinivå rundt da😅
    • Kjenner at jeg godt kunne tenkt meg å ikke ha hund
    • Hun får også en god sykkeltur hver morgen, noen ganger med trekk og andre ganger uten. I løpet av uken trener vi også lydighet, svømming, rallylydighet og spor. De siste månedene har vi fokusert mye på ro-trening i offentlige områder med mange folk og hunder. Hun er i god form og har en slank kroppsbygning, men sliter med å roe seg ned når vi er ute, selv om hun lett finner roen innendørs. Tidligere kastet vi dessverre en del pinner og ball på turer, men jeg innså i senere tid at det er med på å skape mye stress. Derfor har vi sluttet med dette for en god stund siden. Jeg forstår at dette har bidratt til å bygge opp stressnivået hennes utendørs. Men ellers har hun vært slik jeg beskriver henne, helt siden vi fikk henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...