Gå til innhold
Hundesonen.no

Slevedyret Janosch


Emilie

Recommended Posts

Tok meg en tur innom hundepensjonatet for en ukes tid siden, og kom over verdens desidert vakreste sankt bernhardshund - som sto til omplassering. Det skjer ikke ofte, men han MÅTTE jeg låne med meg - så etter en omgang med kam og sjampo var det også tid for photoshoot på markene. Janosch er ett av de mest fascinerende dyrene jeg noen gang har sett, og jeg skulle så gjerne beholdt ham. (For øvrig ble han omplassert for et par dager siden, og har fått et kjempegodt hjem :lol: )

9933_102984009718354_10000020265250.jpg

9933_102984013051687_10000020265250.jpg

9933_102984016385020_10000020265250.jpg

Ikke alltid man er like heldig, nei...

9933_102984019718353_10000020265250.jpg

9933_102984023051686_10000020265250.jpg

9933_102984026385019_10000020265250.jpg

9933_102984029718352_10000020265250.jpg

9933_102984033051685_10000020265250.jpg

Fine, fine, fine mannen! Synes vi matcher bra jeg, sånn fargemssig i hvert fall - hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, han er ikke den mest fotogene hunden jeg har sett på løpebilder. :thumbs: Men utrolig søt da.

Løpebildene er så som så, hehe, var en del bilder som bare ble slettet, og det var ikke fordi de var uskarpe, for å si det sånn :) Men han kan være fotogen når han ligger helt, helt stille.

(Han er forresten ikke alene om å være litt mindre fotogen, samtlige av de fotograferte objektene kunne nok tatt seg bedre ut de også *flir*)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh, herlige bilder! Kjempesøt bamsemums :P

Men Venus er utrolig pen :hmm: Jeg liker...

:P

Fiine bilder av fine hunder! Begge to! Jeg må faktisk si jeg liker nesedyret bedre enn slevedyret, da. :P

Nesedyret? Det med tennene på tørk mener du :) ? Hihi

Urretferdig! Jeg og vil ta med meg hunder hjem!

Komme og jobbe her da :o Du er velkommen!

haha for en sjarmklump! :P Så orntlig god ut! Bra han fikk et godt hjem :P

Og Venus.. :P Nydelig

Takk :D Go'e hundene mine det ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...