Gå til innhold
Hundesonen.no

Mor Golden og far Chi...


Vala

Recommended Posts

Skrevet

Denne artikkelen sto i nettutgaven av BT nå. Må innrømme at jeg har stusset hver gang jeg har kommet over salgsannosen i papirutgaven av BT den siste uken, men nå har de altså fanget det opp og laget en artikkel om det.

Skrevet

Men tenk å kreve 12000 for en sånn blanding da???

Og håpe på at hunden kommer til en familie som kan gå tur med den? Er ikke det en selvfølge da?

Men tror ikke det er mange som er villige til å betale så mye for den, så enten må hun selge til den som byr det, og ikke komme med krav utover det, eller så må hun kanskje sette ned prisen?

Det vil uansett bli det 3. hjemmet til denne hunden, og da bør kanskje ikke prisen være så stiv, kanskje heller krav i forhold til hva ny eier kan tilby. Tror ikke man får begge deler her, den koster jo like mye som en renraset valp etter gode linjer.

Guest Belgerpia
Skrevet

Den hunden er lite trolig i Norge lovlig - hun skriver den er fra Polen - er Polen ett av landene hvor man kan ta uvaksinerte valper fra?

Jeg trodde ikke det!

Dermed må hunden være rabiesvaksinert - og det er den vel neppe, ergo er den ulovlig inført til landet. Kanskje det er en sak å nevne for BT?

Skrevet
Men den var nå helt utrolig nydelig da *sukk* :whistle:

Joda, noen store granskende øyne blir lett et "smeltende blikkfang" :banana:

Men jeg klarer ikke å fri meg fra tanken om at faren øker for at denne hunden vil få problemer med helsen grunnet foreldrenes størrelsesforskjell, eller er det bare en myte?

En annen ting, dersom nå denne hunden er ulovlig importer i utgangspunktet (jeg sier ikke at den er det, men DERSOM), da kan vel i realiteten denne avisartikkelen medføre at det tas ut sak om det?

Skrevet
En annen ting, dersom nå denne hunden er ulovlig importer i utgangspunktet (jeg sier ikke at den er det, men DERSOM), da kan vel i realiteten denne avisartikkelen medføre at det tas ut sak om det?

Jepp, det kan det..

Jeg har hatt hund i karantene i fire mnd nå og storparten av de hundene som jeg har møtt der er i karantene av grunner som dette, enten tatt på grensa eller oppdaget som ulovlig innført (lenge) etter at de kom til landet (hos vetrinær eller via annonnser). De fleste er er av små raser eller blandinger og det er mange. Føler jeg har vært vitne til en økende trend de siste fire mnd faktisk.. Trist.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...