Gå til innhold
Hundesonen.no

Mimretur på trevatn


PsychoLynx

Recommended Posts

Skrevet

På fredag tok jeg en liten mimretur i gamle områder der jeg vokste opp. Da jeg løp rundt her når jeg var "liten" var det skog overalt og kun smale stier å komme seg frem på. Nå er skogen nesten vekk, det er blitt vei der og hyttene er blitt tidoblet. Men fy flate så flott det er på Trevatn...

250909_04.jpg

250909_05.jpg

250909_06.jpg

250909_07.jpg

250909_10.jpg

250909_11.jpg

250909_12.jpg

250909_13.jpg

250909_14.jpg

250909_15.jpg

250909_21.jpg

250909_22.jpg

Her var det liksom bare SKOG før...

250909_24.jpg

250909_25.jpg

250909_28.jpg

Skrevet

Fantastisk flott ja:)

Men ett spørsmål; hva er det birdie har i munne på det 10. bildet? er det bare vann eller har hun apportert med seg noe?

Skrevet

Tusen takk!

Fantastisk flott ja:)

Men ett spørsmål; hva er det birdie har i munne på det 10. bildet? er det bare vann eller har hun apportert med seg noe?

hehe, hun har med seg en flaske :rolleyes2:

Skrevet

Jeg elsker Norge! Den naturen vi har her er jo helt fantastisk! Så ut som et utrolig flott sted å gå tur. Rett og slett vakre bilder :)

Skrevet
Flotte bilder av det vakreste stedet jeg vet om :lol:

Ja, la oss flytte dit!

Kan jeg spørre om hva slags objektiv du har brukt når du har tatt disse bildene? :whistle:

Hmmm, på løpebildene og de av bridie ute i myra, har jeg brukt Nikon 55-200... Mens de andre har jeg brukt KIT objektivet til Nikon D40. 18-55 eller hva det heter. Så ikke noe spesielt. :whistle:

Tunga nesten opp i øyet? :hug:

Fine Bridie :lol:

hehe ja, hu har virkelig lang tunge til tider :lol:

Jeg elsker Norge! Den naturen vi har her er jo helt fantastisk! Så ut som et utrolig flott sted å gå tur. Rett og slett vakre bilder :lol:

Tusen takk! Og ja, naturen her ER vakker.

Har vært der på ferie en gang for mange år siden. Artig å se disse bildene av det nydelige stdet!

Tjihi, det er MANGE som har vært på ferie på Trevatn en eller annen gang :) Når jeg nevner hvor jeg er vokst opp så kommer det enten "aldri hørt om", eller "å, der har jeg vært på hyttetur/fisking engang!". hehe

Skrevet
Vi tar småbruket og starter med bikkjer :icon_confused: Så kan mannfolka våre jobbe og tjene penger til oss :icon_confused:

Hey, dette vil jeg og være med på! :icon_confused: Hørtes ut som en veeeldig bra deal. *fnis*

Skrevet
Hey, dette vil jeg og være med på! :icon_confused: Hørtes ut som en veeeldig bra deal. *fnis*

hehe, vi kan jo bare kaste ut resten av de som bor i den "lille enga" der jeg er vokst opp. Da har vi 4 hus å ta av, og småbruket som kan bygges om til Kennel. Jordene til treningsområder osv. Dette høres ut til å bli perfekt må jeg si :icon_confused:

Skrevet
Dette blir bra :icon_confused:

Jeg må bare få meg lappen på tanksen, så flytter vi. Fritt for ikke å fortelle gubben om planen :icon_confused:

hehe deal. Men ehh, han får vel bare bli med når det skjer da... Enkelt og greit liksom?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...