Gå til innhold
Hundesonen.no

Blower / Blåser


civga

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har nå fått meg en blower og er kjempe fornøyd med den. Men det jeg ikke visste at det ikke gikk ant å bruke den uten at den er satt i kontakten, det syns jeg er litt dårlig da planen var å ha den med meg på utstillinger, det var hovedgrunnen da..

Vet dere om det finnes blowere uten at den må være satt i kontakt mens den er i bruk, finnes det feks. blowere som har batteriaktig greie som man kan lade eller noe..

Skrevet

Hvorfor skal du ha den med på utstilling?? Skal du komme med våt hund på utstillingen?

Spør av nysgjerrighet altså, da jeg aldri har sett/hørt føhner i bruk på utstillinger :)

Skrevet
Hvorfor skal du ha den med på utstilling?? Skal du komme med våt hund på utstillingen?

Spør av nysgjerrighet altså, da jeg aldri har sett/hørt føhner i bruk på utstillinger ;)

Det gir mer volum i pelsen og hunden ser mer fluffy ut selv om den er tørr. Får vel ut støv og sånt i pelsen tipper jeg. Jeg bruker alltid Mona og dem sin, Tia ser ti ganger mer velpelset ut etter en tur med blåseren før hun skal i ringen :)

Skrevet

Jeg har en vann-spray flaske som jeg sprayer på han først, deretter føner jeg. Sånn som labbis sier så får han mer volum og blir skikkelig flott i pelsen syns jeg :)

Edit: Labbis, peleier du å blåse henne rett før hun skal i ringen eller før dere ankommer utstillingstedet?

Skrevet

Jeg er også på jakt etter en uten ledning til. Jeg vet det finnes, for oppdretteren til Rebus hadde hatt en som hun ga bort, men hun sa ikke hvilket merke.. Trodde det var en sånn du hadde funnet jeg, det var derfor jeg spurte deg på FB her om dagen :)

Skrevet

Oja, men si kan du skrive til meg om du finner et med uten ledning? Da når jeg har fått meg et med uten kotakt så selger jeg bort denne som jeg har nå. Den er jo kjempe bra, men kan ikke taes med på utstillinger: /

Skrevet
Oja, men si kan du skrive til meg om du finner et med uten ledning? Da når jeg har fått meg et med uten kotakt så selger jeg bort denne som jeg har nå. Den er jo kjempe bra, men kan ikke taes med på utstillinger: /

Si ifra hvis du finner tak i en ny og skal selge den du har, jeg trenger en til "hjemmebruk" :)

Skrevet

Det skal jeg gjøre Anniken! Skulle selv hatt den om den ikke alltid var nødt å være i kontakt om den skal være med på utstillinger :)

Skrevet
Det skal jeg gjøre Anniken! Skulle selv hatt den om den ikke alltid var nødt å være i kontakt om den skal være med på utstillinger :lol:

Supert! Jeg tenkte å kjøpe en for å ha noe å tørke hundene med etter tur og da trenger jeg ikke en slik mobil sak. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...