Gå til innhold
Hundesonen.no

Omregistrering av hund


tuppetroll

Recommended Posts

Skrevet

En av mine hunder står som eid sammen med en annen person. Hunden har alltid bodd hos meg, er trent av meg, og all pleie har skjedd via meg. Kun et par dyrlegeutgifter og litt for er dekket av medeier. Jeg vil, av ymse grunner, nå ha hunden omregistrert til kun meg, men medeier nekter. Har jeg noen muligheter til å få omregistreringen til på noen måte?

Skrevet

Av egen erfaring, når jeg omplasserer hunder, så er NKK veldig strenge. De som står som eier på hunden må skive under. Har de feks. et mellomnavn som ikke er med i underskriften (men som står på stamtavlen), så har jeg fått det i retur.

Så jeg tror ikke du har noen omveier.

Skrevet

Det er vel klart at du ikke bare skal kunne si at "nå vil jeg eie hele denne hunden alene". Har dere en kontrakt? Hva sier den?

Dersom det er penger det står på, så kan du vel be om/kreve at medeier dekker halvparten av utgiftene du har/har hatt med hunden?

Skrevet
Det er vel klart at du ikke bare skal kunne si at "nå vil jeg eie hele denne hunden alene". Har dere en kontrakt? Hva sier den?

Dersom det er penger det står på, så kan du vel be om/kreve at medeier dekker halvparten av utgiftene du har/har hatt med hunden?

Medeier har i praksis vært en silent partner hele veien. Vi delte kjøpesummen da vi kjøpte valpen, og jeg har tilbudt meg å betale h*n ut det h*n har lagt ut der. Vi har ingen kontrakt da ingen av oss så det som nødvendig pga vi tidligere hatt andre bånd som bandt oss sammen. Det står ikke på penger, men at personen ikke lenger skal være en del av mitt liv. (Etter mitt ønske)

Jo- Muligheten er der. Jeg hørte nettopp om noen med miniatyrhund som har klart å få det igjennom NKK, det letteste er å ta det rett med NKK og høre hva som skal til.

Kan du sende meg en pm med litt mer info?

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...