Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Jeg synes det er hyggelig at Martine får ha reklame her, men jeg kjenner jeg er nær ved å få epeleptisk anfall av den blinkingen og skiftingen hele tiden. Vær så snill og dropp det! Eller er det noen som vet hvordan jeg får dette vekk!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Firefox og addon f.eks får man det bort med. Nå har ikke jeg sett den reklamen, men hvis det er slik at den kan utløse anfall, så bør den uansett bli endret/fjernet av hundesonen selv.

Har du en link til det addon? For man må da ikke ta den bort!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror ikke man kan få epilepsi av den reklamen. Jeg har sett lignende reklamer på foreksempel VG og dagbladet. Men jeg skal høre om det er mulig og få den i saktere animasjon.

I tillegg synes jeg det er rart det klages over en så liten reklame, jeg foreslår at dere tar turen over til lignende sider og ser hvor mye mer reklame det er der. En liten reklamebit i logoen er ikke all verden.

Ja reklamer kan være irriterende, men alternativet er og ta betalt av medlemmene. Det er ikke gratis å drive ett forum. Båndbredde, programvare og tid koster penger!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det reklamen i banneret det snakker om? Det er den mest anonyme reklamen jeg har sett på et forum iallefall, den glir jo helt inn og er i stil, ikke plagsom i det hele tatt for meg iallefall, her blinker den ikke heller, skifter jo bare etter 3 sekunder eller så. Kanskje det er noe galt på din data?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Som dere klager da, jeg synes nå disse reklamene er snille jeg. Det finnes mye verre blinking enn det der liksom. I tillegg har jo faktisk Martine spurt hva folk synes, og kan ikke huske at det ble sagt noe negativt da, så jeg vil tro at folk stort sett ikke plages med den reklamen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes det er hyggelig at Martine får ha reklame her, men jeg kjenner jeg er nær ved å få epeleptisk anfall av den blinkingen og skiftingen hele tiden. Vær så snill og dropp det! Eller er det noen som vet hvordan jeg får dette vekk!

Scroll litt nedover på siden så reklamen forsvinner ut av bilde :rolleyes2:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er vel samme hva andre folk mener hvis en person føler at et epileptisk anfall kan bli utløst av den. Hvis denne merker dette, så mener nå ikke jeg det er å klage.

Addonen AdBlock Plus

Det er ikke gratis å drive ett forum. Båndbredde, programvare og tid koster penger!

Nåhh, det kommer nå helt an på det da. Hadde ikke kostet meg noe å starte et forum, hverken i program eller båndbredde. (forutsetter vel at man allerede har en server/hotell) Tid blir litt spesielt, men fullt mulig å delegere slik at de som VIL bruke sin tid uansett der også kan administrere driften. Da er det sjelden hovedansvarlig egentlig må bruke tiden også.

Når det er sagt, så syns jeg man bør tåle litt reklame jeg også, så lenge den ikke er for påtvingende og skrikende

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror ikke man kan få epilepsi av den reklamen. Jeg har sett lignende reklamer på foreksempel VG og dagbladet. Men jeg skal høre om det er mulig og få den i saktere animasjon.

I tillegg synes jeg det er rart det klages over en så liten reklame, jeg foreslår at dere tar turen over til lignende sider og ser hvor mye mer reklame det er der. En liten reklamebit i logoen er ikke all verden.

Ja reklamer kan være irriterende, men alternativet er og ta betalt av medlemmene. Det er ikke gratis å drive ett forum. Båndbredde, programvare og tid koster penger!

aouch det var ikke mening å "klage", jeg lurte bare på om det gikk an å få den litt saktere på en måte... eller bort og da mener jeg ikke bort bort, men for min del. Og nei, epilepsi får man nok ikke, med mindre jeg blir sittende å stirre på den da og så dum er jeg ikke :) Så puste med maven Espen, det er fredag og du kan ta deg to pils i dag :P

Og klart du må ha reklame Espen! Jeg synes bare det er slitsomt med animerte reklamer. Nå har jeg fått fin link av KarpeSkrotum, så da er dette slettes ikke noe problem for meg lenger ;)

Nå foreslår jeg at alle finner frem fredagsfølelsen, for dette var virkelig ikke noe å hisse seg opp over :rolleyes2:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...