Gå til innhold
Hundesonen.no

Laang kjøretur..


Kathrine

Recommended Posts

Skrevet

På søndag skal Amy kjøre i fra volda til bryne. Ca 12 timers kjøretur.

Tenker da på om det er noe spesielt eg kan gjøre i forkant for å gjøre turen best mulig for hun?

Lurer på eg kanskje skulle gji ho noe beroligende, eller om det bare gjør det værre?

Alle tips mottas med takk :P

Skrevet

Tror det beste er og aktivisere hunden godt f;r turen. Slik at hunden er sliten og trett. S[ at hunden har det komfortabelt nok. og kanskje har noe snacks eller bein og kose seg med :P S[ f[r de som kj;rer bare ta flere pauser underveis. Det g[r nok fint. Lykke til :P

Skrevet

hvis hunden har lett for å bli bilsyk kan den få en halv bilsyketablett for barn pr kg.. Ellers så er det jo viktig å sørge for at hun ligger godt, og at hun blir luftet regelmessig så hun kan strekke litt på beina. Lykke til!

Skrevet

Det lureste er vel å ikke gi henne mat rett før turen, da er du nesten garantert at hun blir bilsyk og spyr... Send med ei stor flaske vann så hun får drikke i pausene. Ellers aktiviser henne godt før turen så hun legger seg og slapper av litt.

Skrevet
hvis hunden har lett for å bli bilsyk kan den få en halv bilsyketablett for barn pr kg.. Ellers så er det jo viktig å sørge for at hun ligger godt' date=' og at hun blir luftet regelmessig så hun kan strekke litt på beina. Lykke til![/quote']

Ville aldri gitt en hund vanlige bilsyke tabletter.

Du vet aldri reaksjonen til hunden på dette, og å ta den risken i det hele tatt ville jeg ikke gjort.

Skrevet

Ville passet på å dratt i "soveperioden hennes", (altså mine sover når jeg er på jobb) da vi reiste til oslo i sommer kjørte vi i åtte tiden og var fremme i seks tiden.. hundene sov nesten hele turen:)

Skrevet

Dyrlegen anbefaler jo tilogmed vanlige beilsyketabletter :D

Enya ble alltid dårlig på bilturer før, så dyrlegen anbefalte Postafen som er vanlige bilsyketabletter! :D

Jeg vil nok og anbefale å gi litt postafen før turen. Postafen "bedøver" den kinestetiske sansen, noe som gjør at hunden ikke vil føle så mye ubehag ved bilkjøringen.

Vil bare og si at vi kjørte fra Stavanger til Ålesund i sommer med en valp på 4 mnd, og det gikk heeelt fint!

Det er jo så mangeferjer på den veien, at det er pauser hele tiden :P

Turen tok 16 timer!

Skrevet
Ville ikke gitt noe beroligende...

(Også må du til Dyrlegen hvis du skal få tak i det)

tull og tøys, en kan fint gi hundenvanlige reisesyketabeletter(det sier min dyrelege). til de små hundene våres så fikk vi beskjed omå dosere til dem som et lite barn(altså 1/2 tabelett) og jeg kan love dere at det funket på astrixen når vi reiste på ferie, han var så stille og fredelig i bilen. men nå har han lært seg å kjøre bil så nå går de så mye bedre(han stresser ikke fullt så mye lengre).

Skrevet

Var en dyrlege som sa det til meg. (Faktisk flerne)

At du kunne aldri vite hvilken reaksjon du fikk, så rådet meg til å ikke bruke det.

Skrevet

Vel nå var dyret kommet hjem til bryne.. brukte ingenting beroligende..

Turen hadde gått kjempefint, og kun med 1 stopp.. :)

Skrevet
Vel nå var dyret kommet hjem til bryne.. brukte ingenting beroligende..

Turen hadde gått kjempefint, og kun med 1 stopp.. :)

Det er flott! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...