Gå til innhold
Hundesonen.no

15 år gammel og løpetid


MegaMarie

Recommended Posts

Skrevet

Onkelen min har Gordon Setter tispen sin løs på hotellområdet sitt. Hun har nå løpetid, og isted når jeg satt ute å leste i en bok, kom det en mann med en Chihuahua hannhund. De begynte å snuse på hverandre og hoppe litt rundt, så jeg sa til mannen at hun hadde løpe tid(på engelsk da). Men mannen forstod ikke dette. Han trodde jeg fortalte hvilken rase hun var. Deretter begynte chihuahua'n å jukke på foten til tispen. Mannen ler. Kan en 15 år gammel tispe på valper, eller er det som med oss mennesker at når vi når en viss alder kan vi ikke bli gravid mer? Og kunne en Chihuahua nådd opp til en Setter?

Skrevet
Har tispen har løpetid kan hun få valper, men er vel ikke helt sunt for en så gammel tispe å få valper...

Nei, det er det nok ikke. Jeg spør ikke om dette fordi jeg vil at hun skal få valper. Det er helt motsatt.

Skrevet

Chicka møtte en Chi hanne en gang hun var høyløpsk og hun la seg den på bakken for han, så ja de kan parres selvom han er liten :rolleyes2:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...