Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp!-innvendig kul på hodet!


Recommended Posts

Skrevet

Satt å klappet på lille baby da jeg plutselig kjente en kul på hodet hans, jeg trodde kanskje han hadde ett sår eller noe, men nei, det er som en innvendig kul :S

Hva kan dette være?

Skrevet

Det kan være mange ting.. Fettkul feks, de er som regel ufarlige så lenge de ikke vokser og blir plagsomme for hunden.. Men det er uansett sikrest å sjekke ut kuler hos dyrlege, for å være på den sikre siden :angry:

Skrevet
Satt å klappet på lille baby da jeg plutselig kjente en kul på hodet hans, jeg trodde kanskje han hadde ett sår eller noe, men nei, det er som en innvendig kul :S

Hva kan dette være?

Hunden til mamma hadde dette også, vi trodde det var shipsen som hadde vandret oppover men da vi dro for å skjære den opp så var det en talgkjærtel som hadde tettet seg. Var ikke store snitter og et par sting så var den borte;)

Skrevet

Uff..han reagerer ikke når jeg tar på den elle rnoe.. jeg får vente ett par dager å se ann hvis ikke dra til vetten..

Vet jo at jkeg kan være litt sånn overhysterisk og :angry: ¨så håper jeg er det denne gangen åå!

Skrevet

Josie hadde også en sånn en, de tok prøver av den og fant ingenting og konkluderte med at det var en fettkul. På Josie kunne jeg bevege litt på den, og den bare dukket opp i løpet av en natt. Jeg fikk den fjernet da hun allikevel skulle steriliseres, og vetten som fjernet den sa at det var en helt ufarlig fettkul som overhodet ikke hadde trengt å bli fjernet - men bekymrer du deg så kan det jo ikke skade med en tur til vetten :P Lykke til!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk. Er ikke så flink i norsk.
    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...