Gå til innhold
Hundesonen.no

kattunge!


-sheriff-

Recommended Posts

hei anki!gratulerer med ny katt!nå blir Fant helt sikkert glad :P kanskje den egner seg som kompis til Olivia også??Olivia er skikkelig dårlig nå forresten..fikk kennelhoste når vi var på Mallorca og er på en real hestekur med antibiotika nå...kjipe greier!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

vet ikke jeg, han hadde sluttet og die og var blitt ganske selvstendig.

Hunder er leveringsklare når de er 8 uker, hvorfor er ikke katter.

Alle de kattene jeg har hatt har vært 8 uker, det har aldri vært noe problem her.

Fordi katter ikke er hunder? :wink:

Kos deg med pusen da, han lever det vel over, selv om han flyttet fra mammaen sin litt for tidlig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jada skjønner det, men jeg har heller ikke visst bedre fordi jeg alltid har fått kattungene så små.

det er jo ikke rase katter jeg har hatt heller, men fått fra de som får uønsket kattunger og som vil bli kvitt dem fortest mulig.

men han har det bra i allefall :P det er vel det viktigste.

han har ikke blitt mye sosialisert for han er kjempe sky.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rasekatt eller ei, så har kattungene best av å være hos moren til de er 12 uker gamle. Kattunger som blir tatt for tidlig fra moren, får gjerne uvaner som å 'sutte' på deg, være mindre forsiktige med kloring og lek (gjerne bite hardt!) og 'stampe'. (Stå på deg og bevege frambeina opp og ned, samme som de gjør hos mamman når de patter) osv.

En ting du må huske på nå, er å ikkje bruke hender eller føtter i leken. Dette kan bidra med at katten i voksen alder kan finne på å angripe hender/føtter helt plutselig, noe som kan være en ubehagelig situasjon for f.eks besøkende :wink:

Lykke til med den lille, vi vil gjerne se bilder takk :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har hatt 6 katter, og har aldri hatt noen av disse problemene her...

Pus har det bra hos meg og for meg er det viktigst.

Må få tatt noen ordentlige bilder av henne før jeg kan legge ut noen.

Alle katter jeg har hatt har vært 8 uker når jeg har fått de bortsett fra de jeg fant for de var rundt 4 uker. disse har jeg flasket opp selv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...