Gå til innhold
Hundesonen.no

Ekstern Harddisk?


LindaM

Recommended Posts

Jeg er på jakt etter en bra men billig ekstern harddisk. Jeg hadde en 500GB "Maxtor", men den datt i gulvet har den tatt kvelden, heh :getlost:

Jeg har for øyeblikket en HP pavilion dv6000(ellerno), har hatt den siden julen 06, og forsikringen går ut i desember i år.. (den er forøvrig på reprasjon akkurat nå - da skjermkortet fikk nok..), men en MacBook Pro står på ønskelisten, og vil at harddisken skal kunne brukes til den også.

:blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*drar opp*

Jeg er forresten ikke sikker på om den gamle jeg har/hadde faktisk er ødelagt, men den er sånn som trenger strøm fra veggen - og jeg er litt usikker på om det er den som er problemet, for den "lyser" akkurat i det jeg putter i kontakten, men etter jeg har puttet den inn, vil den ikke lyse grønt lenger :) Den suser da, men fungerer ikke :)

Har sett mye på komplett, og ser at man kan få dem helt nede i 250 kr. Men er det sånn at du betaler for kvalitet her, eller har det ikke så mye å si?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*drar opp*

Jeg er forresten ikke sikker på om den gamle jeg har/hadde faktisk er ødelagt, men den er sånn som trenger strøm fra veggen - og jeg er litt usikker på om det er den som er problemet, for den "lyser" akkurat i det jeg putter i kontakten, men etter jeg har puttet den inn, vil den ikke lyse grønt lenger :) Den suser da, men fungerer ikke :)

Har sett mye på komplett, og ser at man kan få dem helt nede i 250 kr. Men er det sånn at du betaler for kvalitet her, eller har det ikke så mye å si?

Lacie eksterne hardisker er rimelige, gode og takler en støt og to :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har / hadde to slike i 500Gb...

robuste og gode disker...

(hadde fordi jeg gikk lei av den elendeige overføringshastigheten med USB, så jeg plukket ut diskene å satte de inn i stasjonær pcn i stede....)

Men ærlig talt så er det litt hipp som happ, man får hva man betaler for...

Alle må ha strøm fra stikkontakt utenom 2,5" disker som bruker en eller to usb porter til strøm...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...