Gå til innhold
Hundesonen.no

Ekstern Harddisk?


LindaM

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er på jakt etter en bra men billig ekstern harddisk. Jeg hadde en 500GB "Maxtor", men den datt i gulvet har den tatt kvelden, heh :getlost:

Jeg har for øyeblikket en HP pavilion dv6000(ellerno), har hatt den siden julen 06, og forsikringen går ut i desember i år.. (den er forøvrig på reprasjon akkurat nå - da skjermkortet fikk nok..), men en MacBook Pro står på ønskelisten, og vil at harddisken skal kunne brukes til den også.

:blink:

Skrevet

*drar opp*

Jeg er forresten ikke sikker på om den gamle jeg har/hadde faktisk er ødelagt, men den er sånn som trenger strøm fra veggen - og jeg er litt usikker på om det er den som er problemet, for den "lyser" akkurat i det jeg putter i kontakten, men etter jeg har puttet den inn, vil den ikke lyse grønt lenger :) Den suser da, men fungerer ikke :)

Har sett mye på komplett, og ser at man kan få dem helt nede i 250 kr. Men er det sånn at du betaler for kvalitet her, eller har det ikke så mye å si?

Skrevet
*drar opp*

Jeg er forresten ikke sikker på om den gamle jeg har/hadde faktisk er ødelagt, men den er sånn som trenger strøm fra veggen - og jeg er litt usikker på om det er den som er problemet, for den "lyser" akkurat i det jeg putter i kontakten, men etter jeg har puttet den inn, vil den ikke lyse grønt lenger :) Den suser da, men fungerer ikke :)

Har sett mye på komplett, og ser at man kan få dem helt nede i 250 kr. Men er det sånn at du betaler for kvalitet her, eller har det ikke så mye å si?

Lacie eksterne hardisker er rimelige, gode og takler en støt og to :D

Skrevet

Jeg har / hadde to slike i 500Gb...

robuste og gode disker...

(hadde fordi jeg gikk lei av den elendeige overføringshastigheten med USB, så jeg plukket ut diskene å satte de inn i stasjonær pcn i stede....)

Men ærlig talt så er det litt hipp som happ, man får hva man betaler for...

Alle må ha strøm fra stikkontakt utenom 2,5" disker som bruker en eller to usb porter til strøm...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...