Gå til innhold
Hundesonen.no

Svenskreg. Amstaff


Margrete

Recommended Posts

Skrevet

Min mann har en toskete kompis som ikke har sjekket om han kan ta med hunden sin til Norge. Det er en valp på 15 uker. Min mann lurer på om han har lov til det. Jeg mener nei, men husker ikke helt ordlyden. Er det ikke noe med at det ikke er lov å innføre, avle, omplassere amstaff?

Skrevet

De eneste amstaffene det er lov å ha i Norge er de som ble innført eller født før forbudet trådde i kraft. Han risikerer mao at valpen blir avlivet så snart myndighetene får nyss i hunden.

Skrevet

Det er bare å se på saken om Mailo

Det er en svenskreg amstaff som nå sitter i forvaring i påvente av avliving fordi de svenske eierne ikke visste den var ulovlig i Norge. Så nei, kompisen til mannen din må nok oppgi valpen sin om han vil bo i Norge..

Skrevet

Dette er helt klart ulovlig, få fyren til å sende hunden sin ut igjen..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...